Przy ul. Czarnołęckiej w Międzylesiu powstaje niewielka inwestycja mieszkaniowa. W projekcie, który zakłada budowę dwóch budynków i przebudowę przedwojennej willi, powstanie w sumie 14 mieszkań. Deweloper, firma Czarnołęcka 24, właśnie rozpoczął sprzedaż lokali.

Reklama

Osiedle położone będzie na działce o powierzchni 2,8 tys. mkw. W dwóch trzykondygnacyjnych budynkach przewidziano w sumie 12 mieszkań. Lokale 2-, 3-, 4-pokojowe oferowane są w metrażach od 50 do 80 mkw. Deweloper przewidział możliwość połączenia dwóch lokali znajdujących się na pierwszym piętrze, w efekcie powstanie pięciopokojowe 124-metrowe mieszkanie. Lokale na ostatnich piętrach mają antresole.

Na terenie inwestycji znajduje się również budynek z 1924 r. wpisany do Gminnego Rejestru Zabytków. W odrestaurowanym domu będą znajdować się dwa apartamenty 5- i 6-pokojowe o pow. 193 i 205 mkw. Oba lokale mieć będą tarasy i własne ogrody. Ceny mieszkań proponowane przez dewelopera wynoszą od 7,4 do 8,5 tys. zł za 1 mkw. Dodatkowe 32,9 tys. zł zapłacić przyjdzie za miejsce postojowe w garażu podziemnym.

Do dyspozycji mieszkańców przewidziano w sumie 15 miejsc postojowych i 14 komórek lokatorskich w częściach podziemnych budynków. Termin oddania inwestycji to IV kw. 2010 r. Wykonawcą generalnym jest spółka Rem-Mar.

Miniosiedle przy Czarnołęckiej jest pierwszym i najpewniej jedynym projektem dewelopera. Firma Czarnołęcka 24 jest spółką celową powstałą tylko dla realizacji inwestycji położonej w Międzylesiu.