Kłopoty z dojazdem do centrum czy sąsiedzi z bloku obok zaglądający nam w okna – to jedne z najczęściej wymienianych mankamentów przyszłego M.

Niektórzy nie wyobrażają sobie mieszkania w lokum, które nie oferuje przestrzeni zarówno wewnątrz, jak i za oknem. Nie bez znaczenia jest także bliskość do serca stolicy. Mieszkanie, które trafiło do agencji Metrohouse, może przypaść do gustu osobom, które pragną połączyć te zalety.

Nowe, blisko centrum

Nieruchomość zlokalizowana jest przy ulicy Niemcewicza, na przedostatnim, trzynastym piętrze budynku z 2004 roku. Jest to lokum dla osób ceniących sobie prywatność, gdyż na każdym piętrze rozplanowano jedynie dwa apartamenty. Pierwszą rzeczą, która od razu rzuca się w oczy, to rozkład mieszkania. Okna tej blisko 99-metrowej nieruchomości wychodzą na trzy strony świata, ponieważ w sąsiedztwie nie ma innych wysokościowców, rozciąga się z nich widok na panoramę Warszawy.

Po przekroczeniu drzwi najpierw znajdziemy się w przestronnym 10-metrowym hollu. Kierując się w lewo, niemal od razu przejdziemy do pierwszej sypialni. Pokój ma 12-mkw., obecnie przeznaczony jest dla dziecka, jednak bez problemu można zaaranżować tutaj np. gabinet. Sąsiednie pomieszczenie to większa 16-metrowa sypialnia. W środku znalazło się miejsce na drewnianą szafę w kolorze białym, którą zbudowano wzdłuż jednej ze ścian, oraz duże dwuosobowe łóżko.

Dwie łazienki

Naprzeciwko sypialni rozplanowano dwie przestronne łazienki. W pierwszej z nich, vis-á-vis małej sypialni, na 3 mkw. właściciele zdecydowali się zamontować m.in. natrysk z deszczownicą. Druga trzy razy większa, urządzona jest w bieli. Część kafelków ozdobiono wzorem przypominającym muszle. Dla odmiany zainstalowano tu wannę.

Poruszając się po korytarzu pomiędzy tymi pomieszczeniami, warto zwrócić uwagę na dobrze zaaranżowaną przestrzeń. Nie ma tutaj zbędnych przestrzeni pomiędzy pokojami – wszystkie zabudowano robionymi na zamówienie szafami wnękowymi. Do drugiej części mieszkania przejdziemy przez hol. Są tutaj dwa główne pokoje – 35-metorwy przestronny salon oraz kuchnia. W centralnej części salonu znalazło się miejsce na kanapę oraz dwa fotele wykonane z białej skóry. Siedząc na kanapie, możemy swobodnie podziwiać panoramę Warszawy rozciągającą się za szerokimi oknami.

Taras z widokiem

Z tego pomieszczenia dostaniemy się także na taras liczący 10 mkw. Jest on na tyle duży, że można tu wstawić stół wraz z krzesłami, a nawet leżaki. Chętni mogą także zdecydować się na przebudową i zaaranżować tutaj ogród zimowy. W prawej części salonu stoi stół, właściciele mieszkania zdecydowali się tutaj na interesujące rozwiązanie. Otóż w tradycyjnej wnęce w ścianie do podawania posiłków łączącą kuchnie z salonem zdecydowali się zaaranżować przeszklone półki. Przypomina to okno lub akwarium. Można na nich ustawić np. przyprawy lub kieliszki, które będą ciekawą ozdobą. Sama kuchnia urządzona jest w zabudowie wnękowej. Meble wykonane są z jasnobrązowego drewna, natomiast sprzęty kuchenne są stalowe, zaś na ścianach położono prostokątne białe kafelki.

Lokal posiada także pewne niedogodności, zwłaszcza dla osób ceniących sobie nowoczesny wystrój. Na podłodze położona jest niemodna już klepka podłogowa, meble choć zrobione na zamówienie, wykonane są w prostym stylu ukierunkowanym głównie na walory użytkowe.

Ważne informacje

Nieruchomość z oferty agencji Metrohouse S.A.

Kontakt: Piotr Jarosz

Tel.: 668 820 575

ul. Niemcewicza

Cena: 1,1 mln zł/ wynajem 3,3 tys. zł miesięcznie

Metraż: 99 mkw.

Zalety: doskonała lokalizacja, widok z okien

Wady: prosty wystrój