Reklama
Reklama
Warszawa
Reklama

Wieże WTC otwierają podwoje. "Nowy Jork odzyskał dawny wygląd" [ZDJĘCIA]

4 listopada 2014, 11:45
Główna wieża One World Trade Center (zwana potocznie Freedom One) ma aż 546 metrów wysokości (do czubka iglicy) i jest najwyższym budynkiem w USA
Główna wieża One World Trade Center (zwana potocznie Freedom One) ma aż 546 metrów wysokości (do czubka iglicy) i jest najwyższym budynkiem w USA / PAP/EPA / STEPHEN CHERNIN
Po 13 latach od terrorystycznego ataku na Nowy Jork, Amerykanie odbudowali wieże WTC. Do drapaczy chmur wprowadzają się pierwsze firmy. Oto, jak teraz wyglądają budynki.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama
Reklama
Tematy:
WTC Nowy Jork USA Manhattan Freedom Tower drapacz chmur One World Trade Center wiezowiec Ground Zero
Reklama

Komentarze (5)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów .
 • Michałek
  2015-02-15 21:36
  Do "obserwatora z Woodside"; Wyjątkowo dużo negatywnych emocji bez żadnej alternatywnej propozycji. Moim zdaniem nie jest to chucpa i pycha ale odpowiedź na zbrodnię i nikczemność. Jeżeli twierdzisz, że psują architektonicznie (wizualnie) tradycyjny NY, to poprzednie wieże psuły go bardziej. Tak, jest inne i dominuje nad tym do czego się przyzwyczailiśmy, ale w architekturze jest tak, że nawet taka profanacja jak wieża Eiffla, z czasem staje się niezastąpionym elementem krajobrazu i symbolem chronionym jak rzecz bezcenna. New WTC jest OK.
  1
  zgłoś
 • Obserwator z Woodside
  2014-11-05 02:28
  Ten, kto napisał, że "Nowy Jork odzyskał dawny wygląd", z pewnością nigdy w NY nie był - bo większość mieszkańców uważa, że raczej stracił (przynajmniej jeśli chodzi o tzw. "Ground Zero" i okolice) dawny - czy wręcz jakikolwiek charakter i architektoniczny wyraz!

  Budynek główny z bliska stwarza wrażenie bezdusznego sopla lodu wbitego w żywą tkankę dolnego Manhattanu, a z daleka (na przykład z Queensu) jego kontur przypomina z lekka stożkową rurkę z wystającym z niej szpikulcem nie wiadomo dlaczego umieszczoną akurat w tym punkcie!

  Jednym słowem - wyżej sra niż dupę ma!
  Całość tej żenująco chaotycznej, urągającej jakiemukolwiek kanonowi estetycznemu i przypadkowej koncepcji stanowi jedynie dowód architektonicznej ignorancji arogancji, chucpy i pychy ludzi, którzy za wszelką cenę postanowili zbudować nową Wieżę Babel!
  Cóż z tego, że jest to przy okazji popis technologicznej i budowlanej sprawności - skoro całość niepotrzebnie przytłacza i ordynarnie drwi sobie z tak zwanej "ludzkiej skali" i z rzeczywistych ludzkich potrzeb!

  Podobnym szpikulcem jest kończony właśnie projekt 432 Park Avenue, czyli inny anorektyczny kij od szczotki postawiony w centrum Manhattanu, który z daleka wygląda jak wbita w kontur miasta znacznie za długa linijka, która zakłóciła wszelkie proporcje tej części miasta!
  Dawne charakterystyczne dla tego rejonu budynki jak Citicorp - o Empire State już nie wspominając - rozpierzchły się gdzieś w popłochu jak skopane kundle!

  Miarą pogoni zz absolutnymi rekordami wszystkiego (łącznie z nonsensem!) niech będą ceny mieszkań w tym budynku, które w porywach przekraczają 80 milionów dolarów, a zaczynają się w okolicach 17 milionów (cena za jedną stopę kwadratową, czyli 30,5 x 30,5 cm wynosi 10 000 dolarów!)...

  Jest to absurdalny i żenujący efekt pogoni za pogonią, która sama siebie goni pogonią się pogania!
  Trzeba - jak widać - zapomnieć, że Nowy Jork odzyska cokolwiek z dawnego wyglądu, stylu i niepowtarzalnej architektonicznej urody!
  Wbito mu w nos, w brodę i w policzki kilka "studsów" i upodobnił się do niedorozwiniętego szpanującego rappera!
  Cześć jego niegdysiejszej pamięci!
  0
  zgłoś
 • bolo
  2014-11-04 21:40
  co jeden wpis to DURNOTA.
  0
  zgłoś
 • Nowojorczyk
  2014-11-04 15:40
  Te wieze wgladaja tragicznie.Kudy temu architektowi do poprzednigo.Szkoda czasu na ogladanie tego "arcydzielaa'.
  0
  zgłoś
 • JEDNODOLAROWKA
  2014-11-04 13:21
  Ciekawy ten duch ?.Jednak Syn Bozy Pan Jezus da sobie z nim rade.Oko z jednodolarowki zostanie oslepione blaskiem Ewangelii Jezusa Chrystusa.
  2
  zgłoś
Reklama

Zobacz więcej

Reklama