Decyzje ws. podatku od nieruchomości we Wrocławiu

Pracownicy Urzędu Miejskiego we Wrocławiu będą dostarczać mieszkańcom miasta decyzje dotyczące nowej wysokości podatku od nieruchomości. W dniach od 8 lutego do 1 marca 2024 roku wrocławianie mogą spodziewać się listu z Wydziału Podatków i Opłat Urzędu Miejskiego Wrocławia. Decyzje będą dotyczyły wymiaru podatku od nieruchomości, a także wymiaru podatku rolnego i leśnego.

Jak informuje UrządMiastaWrocław, będą one doręczane za zwrotnym potwierdzeniem odbioru pod wskazany przez podatnika adres korespondencyjny. Te decyzje, które nie zostaną doręczone przez wrocławskich urzędników, będą wysłane listem poleconym, za zwrotnym potwierdzeniem odbioru. Wówczas to dostarczą je pracownicy Poczty Polskiej S.A.

Reklama
Reklama

Ile wyniesie nowy podatek od nieruchomości we Wrocławiu w 2024 roku?

Od 2024 roku wzrasta podatek zarówno od budynków mieszkalnych jak również od budynków przeznaczonych na prowadzenie działalności gospodarczej. Za metr kwadratowy budynku mieszkalnego Wrocławianie zapłacą nie 1 zł, a 1,15 zł podatku. Natomiast za metr kwadratowy budynku związanego z prowadzeniem działalności gospodarczej, a także za metr kwadratowy budynków mieszkalnych lub też ich części zajętych na prowadzenie działalności gospodarczej, wysokość podatku od stycznia 2024 roku wyniesie aż 33,10 zł. Dotychczas było to 28,78 zł za metr. Są to maksymalne stawki, jakie są dozwolone w polskim prawie.

Podwyżka jest znacząca i na pewno będzie odczuwalna dla mieszkańców Wrocławia. Jak tłumaczą radni Wrocławia, pieniądze te pozwolą na realizację wielu ważnych inwestycji publicznych.