- Kilka lat temu obiecywaliśmy, że z należytą dbałością o kontekst historyczny stworzymy na postoczniowych terenach Gdańska nowy kawałek atrakcyjnego, europejskiego miasta. I to już się dzieje – w Dokach pojawiają się nowi mieszkańcy, hotelowa część Montowni i food hall przyciągają rzesze turystów i klientów, a w konferencyjnej spotyka się biznes – mówi Mikołaj Konopka, prezes spółki Euro Styl, członek zarządu Dom Development. – Nie zwalniamy tempa, powstają kolejne budynki mieszkalne z usługami w parterach – dodaje.

Do tej pory w Dokach oddano już do użytku ponad 655 lokali. W styczniu rozpoczęły się odbiory mieszkań w budynku naprzeciw Montowni. Ten etap inwestycji domyka Aleję Doki biegnącą wzdłuż Montowni i budynków mieszkalnych. W budowie znajduje się kolejny budynek od strony ul. Popiełuszki z terminem odbioru na 3 kwartał 2025 roku.

W miejskim stylu

Doki powstają w wyjątkowo ważnej części Gdańska - na historycznych terenach dawnej stoczni, w sąsiedztwie Europejskiego Centrum Solidarności oraz w pobliżu Muzeum II Wojny Światowej, Starego Miasta i dworca Gdańsk Główny. To część rodzącej się do życia dzielnicy Młode Miasto, która w najbliższych latach stanie się jedną z wizytówek miasta.

Doki – inwestycja mixed-use w wyjątkowej lokalizacji / fot. materiały prasowe

- Doki powstają w doskonałej lokalizacji, blisko szkół, centrów handlowych czy szeroko pojętej rozrywki. To miejsce jest też znakomicie skomunikowane, zaledwie kwadrans spacerem od Dworca Głównego PKP, i w pełni wpisuje się w koncepcję „15 minutowego miasta” mówi Magdalena Reńska, dyrektor zarządzająca i członek zarządu spółki Euro Styl.

Inwestycję charakteryzuje nowoczesna miejska zabudowa. Wysoki standard wykończenia oraz liczne detale architektoniczne dodają jej charakteru i splendoru. Usługi zaprojektowano w parterach, celowo wynosząc część mieszkalną powyżej. Na wysokości 1 kondygnacji znajdują się wewnętrzne zielone patia, dostępne tylko dla mieszkańców. Balkony, loggie i tarasy na wyższych kondygnacjach zapewniają wyjątkowe widoki na wodę, starą część Gdańska i stoczniowe żurawie. Ruch samochodowy został maksymalnie uspokojony, co daje swobodę pieszym i rowerzystom.

Doki – najwyższy standard wykończenia części wspólnych / fot. materiały prasowe

Nieprzypadkowy design

W pierwszym etapie inwestycji Doki motywem przewodnim architektury wnętrz było głównie historyczne, stoczniowe dziedzictwo otaczające całą inwestycję. Z kolei ukończony właśnie budynek posiada części wspólne celowo kontrastujące z industrialnym stylem, charakterystycznym dla budynków powstałych wcześniej. W tym przypadku eleganckie, klasyczne wykończenie w kolorach złamanej bieli, czerni oraz złota dopełnia mocny akcent w postaci barwnych wielkoformatowych kafli położonych na posadzkach i fragmentach ścian. Charakterystycznym komponentem są lustra, które pojawiają się na ścianach, występują również w portalach drzwiowych w towarzystwie ocieplających wnętrze elementów tapicerowanych. Całość przenosi odbiorcę w nieco surrealistyczny świat tworząc bajkową odskocznię od szarej rzeczywistości.

Montownia – zrewitalizowany obiekt hotelowy z food hallem / fot. materiały prasowe

Kultowe miejsce na wyciągnięcie ręki

Integralną częścią Doków jest Montownia – zabytkowy, zrewitalizowany budynek, w którym, oprócz unikatowego hotelu ze 114 loftowymi apartamentami i części konferencyjnej, funkcjonuje największy w północnej Polsce food hall z barami i restauracjami oferującymi dania z różnych zakątków świata. Montownia ‘MORE THAN A HOTEL’ bardzo szybko zyskała uznanie gości i cieszy się znakomitą średnią ocen 9,7 na booking.com. Przyciąga turystów oraz mieszkańców Doków, okolicy i - szerzej – Trójmiasta, którzy chcą spędzić czas w niebanalnym budynku, zjeść wyśmienite śniadanie, lunch czy kolację w food hallu, a dodatkowo posłuchać muzyki na żywo.

Gdańskie Doki otrzymały wiele prestiżowych nagród, m.in. w międzynarodowym konkursie European Property Awards, w którym zostały uznane za najlepszą inwestycję mixed-use, a Montownia za najlepszą rewitalizację zabytku. Sztuka oraz nowatorskie rozwiązania architektoniczne w Montowni zostały też wyróżnione w konkursach Art In Architecture Festival oraz Prime Property Prize.

Trwa ładowanie wpisu