Część okazałego Palazzo Grazioli, zbudowanego w XVI wieku Silvio Berlusconi wynajął w 1995 roku, czyli w pierwszych latach swej działalności politycznej.

Reklama

Historyczny budynek przy via del Plebiscito stał się z czasem główną rzymską siedzibą trzykrotnego premiera i lidera partii Forza Italia.

Rezydencja w centrum Wiecznego Miasta nierozerwalnie łączy się z postacią byłego szefa rządu i magnata medialnego i stała się, jak zaznaczyła gazeta, symbolem jego epoki.

To tam w czasach, gdy kierował kolejnymi rządami i gdy nie rządził, przyjmował prywatnie zagranicznych przywódców, między innymi swego przyjaciela Władimira Putina. To tam również odbywały się niektóre głośne przyjęcia z udziałem młodych kobiet.

Reklama

Silvio Berlusconi zrezygnował z wynajmu po 25 latach, w 2020 roku. Prawie cały czas rezydował już wtedy koło Mediolanu, w swej posiadłości Villa Arcore.

Niedługo, po remoncie Palazzo Grazioli będzie siedzibą stowarzyszenia prasy zagranicznej, do którego należy około 300 osób. Zostanie ona przeniesiona z dotychczasowego miejsca w historycznym centrum Rzymu, przy via dell'Umilta, czy ulicy Pokory.