Do nowo wybudowanych bloków inspirowanych rakietami balistycznymi zaczęli się już wprowadzać ludzie – poinformował oficjalny północnokoreański dziennik "Rodong Sinmun". Gazeta opublikowała zdjęcia budynków i zacytowała mieszkańców, którzy określili je jako "przypominające rakiety Hwasong, dumę naszego narodu".

Reklama

Według źródła "Dzoson Ilbo" w Korei Północnej w godzinach nocnych odbyła się uroczystość z okazji ukończenia budowy, na której obecny był przywódca kraju Kim Dzong Un.

"Jedno z najbiedniejszych państw świata"

Korea Północna uznawana jest za jedno z najbiedniejszych państw świata, jej ludność mierzy się z chronicznymi niedoborami żywności, ale według zachodnich szacunków władze przeznaczają nawet jedną czwartą PKB na zbrojenia.

Reklama

Pjongjang przeprowadził w ubiegłym roku rekordową liczbę prób rakietowych i kontynuuje je również w roku bieżącym. Państwowe media informowały w marcu o teście rakietowym, który miał być ćwiczeniem ataku jądrowego, a w kwietniu - o wystrzeleniu pierwszego ICBM na paliwo stałe nowego typu Hwasong-18.

Kim Dzong Un zapowiedział niedawno rozmieszczenie na orbicie sieci satelitów szpiegowskich. Wcześniej nakazał „wykładnicze powiększenie” krajowego arsenału nuklearnego i zwiększenie produkcji materiału do bomb jądrowych.