Jan Lubomirski-Lanckoroński: Moja narzeczona w Szczawnicy podnosi z gruzów 180 nieruchomości. Zainteresował się tym książę Karol

| Aktualizacja:

"Z drobną zazdrością patrzę na to, co moja narzeczona robi w Szczawnicy" – mówi prezes Fundacji Książąt Lubomirskich. Jego partnerka, Helena Mańkowska, zajmuje się odbudową odzyskanego 10 lat temu uzdrowiska, będącego jedynym prywatnym miastem w Polsce. Zainteresowanie miejscowością wyraził znany z fascynacji urbanistyką książę Karol.

wróć do artykułu
  • ~xman
    (2017-08-25 08:18)
    Tak jest na całym świecie wiesniaki. Spodziewałem się zawistnych prostackich wpisów od razu. .zwykły plebs to za wiele nie zrobi. Narzekać i brać tylko.
  • ~mieszkanka Szczawnicy
    (2017-08-08 11:25)
    mieszkanka Szczawnicy! panie Lubomirski ,jak można mówić takie głupoty,Pańska narzeczona wciska Panu takie nidorzeczności,Jakie podnoszenie z ruiny 180 ooiektow ?,chyba ,że policzono nasze, mieszkańców nieruchomości ,To co jest w posiadaniu Państwa Mańkowskich to kilka ruder ,których nikt nie remontuje ,straszą swoim widokim ,poza części wyremontowania Placu Dietla ,Modrzewi i odbudowaniu Dworca Gościnnego nic się nie robi.Gro prac na terenie Szczawnicy zrobiło miasto,nasze miasto ,a nie prywatne miasto.Proszę nie wprowadzać ludzi w Polsce w błąd,to nie przystoi osobie z arystokratycznego rodu.
  • ~Gucio mąż Pszczółki M....
    (2017-07-30 22:03)
    A co Szanowny Książę Pan i Władca Zamków Lubniewickich woj. lubuskie zamierza z nimi zrobić ? Od czasu jak kupił je dr Jan Kulczyk minęło z 16 lat a potem przekazał Księciu bo został mężem Dominiki itd
  • ~historyk
    (2017-07-29 00:24)
    Ktoś tu wypomina poddaństwo ? przecież to był taki sam socjalizm jak dziś - wtedy była magnateria i chłopstwo, a dziś politycy i podatnicy za...cy na tych polityków !
  • ~LAS
    (2017-07-28 22:06)
    Kochani Rodacy! Cieszmy się, że niektórzy z nas są w stanie odbudować za własne pieniądze zniszczone budynki historyczne w naszej ojczyżnie i jeszcze stworzyć miejsca pracy dla wielu Polaków. Cały świat zabiega o takie inwestycje, a my krytykujemy, obmawiamy, niszczymy złym słowem, obrzucamy błotem, obrażamy, poniżamy ludzi, którzy maja odwagę zainwestować pieniądze w naszym kraju.. I jak Polska ma się wydzwignąć z komunistycznej biedy i konkurować z najbardziej rozwiniętymi krajami świata skoro nasze społeczeństwo ma zakodowany komunistyczny sposób myślenia ? Tymczasem najwyższy poziom życia obywateli na świecie można znależć w państwach, w których w dalszym ciągu istnieją rodziny królewskie i arystokracja.
  • ~luke
    (2017-07-28 16:10)
    trochę się hrabiemu DeWalGoDeską w jego hrabiowskiej głowie poprzestawiało, bo to co pisze to czysta propaganda lub pobożna lista życzeń. Rodzina jego narzuconej doprowadza Szczawnicę do ruiny, a ludzie lądują na bruku z braku np. kontraktów z NFZ. O stojących pustych i straszących wyglądem domach, w których co dziwne od czasu do czasu wybuchają pożary już nie wspomnę. A o odbudowie ani widu ani słychu, bo całą energię hrabiostwo traci na procesy o odzyskanie kolejnych nieruchomości. Jak tak dalej będą postępować to niedługo pracowników będą sprowadzać z zagranicy bo nikt nie będzie chciał u nich pracować
  • ~nn
    (2017-07-28 14:55)
    ta rzezba w fontannie to ponoc burmistrza kochanka....
  • ~prezes
    (2017-07-28 13:03)
    nie ma prywatnych miast ani wsi,sa miasta,gdzie jest czesc gruntow prywatna.Co do chwaly jaka chce przypisac arystokracji ten pan to roznie z nia w naszych dziejach bywalo.Co do nieruchomosci to tez zadna chwala,bo remontuja je w celu zarabiania kasy na hotelach i knajpach.Biednych rodzin ani chorych kalek tam za darmo goscic nie beda,wiec taka sama ich chwala jak zwyklego dewelopera,ktory buduje biurowce kolo Ronda Polsadu.Chca robic kase i tyle.
  • ~książeę
    (2017-07-28 08:33)
    "podnoszenie z gruzów bodajże 180 nieruchomości. Jest to 30 ha, dwa wielkie parki, ogromną liczba hoteli, restauracji, ale też jeden z największych prywatnych teatrów w Polsce, gdzie co chwila odbywają się działania kulturalne" ???? co za bzdury wygaduje ten gościu z księzyca. Helena podnosi z gruzów , chyba się sama ... haha, 180 nieruchomości??? chyba 18 .. haha, ogromna ilość knajp i hoteli, chyba 2 knajpy i 2 hotele ..haha, a w teatr zamknięty i nic się nie dzieje. Szczawnica zaskarżyć go do sądu za te bzdury o prywacie. Pańszczyzna mu się marzy,obudź się chłopie i bzdur nie wygaduj.
  • ~hodok
    (2017-07-27 17:46)
    Jakuba Szeli potrzeba
  • ~szcz
    (2017-07-27 16:56)
    Wspaniale mieszkać w ...prywatnym mieście ! Muszę teraz policzyć te "180 nieruchomości" , a czy nie chodzi o to ,że ...że to jeszcze ...narzeczeństwo a nie małżeństwo ? Tak czy siak, mieszkańcy i turyści mają temat ...i o Szczawnicy jest głośno !!!
  • ~oszukiwany
    (2017-07-26 17:29)
    Ciekawe,skąd te całe towarzystwo nierobów,bierze pieniądze?zapewne jak K.K. pewnikiem z skarbu państwa,czyli nasze podatników.
  • ~eb
    (2017-07-26 14:24)
    No i mamy rządy PO. Sprzedali Szczawnicę. Jeszcze trochę i przehandlowaliby Warszawę, ale nie zdążyli. Początki jednak juz były: złodziejska reprywatyzacja.
  • ~karla
    (2017-07-26 12:09)
    oglądałam Szczawnicę zapuszczoną i niczyją?, teraz wygląda tak, jakby miała gospodarza i właściciela brawo dla odbudowy i życzę wytrwałości,
  • ~a
    (2017-07-26 10:44)
    Bardzo interesujacy projekt. Trzymam kciuki za jego urealnienie.
  • ~Bożena
    (2017-07-26 10:18)
    Czesto bywam w tym pięknym uzdrowisku i uważam, że spadkobiercy dawnego wlasciciela uzdrowiska , nie miasta Szczanica, robią dużo dobrego. Architektura dawna powróciła Obiekty należące do miasta nadal niszczeją i nie mają inwestora.
  • ~sm
    (2017-07-26 09:38)
    Czy to jedna z grup wyjezdzajaca z kraju w pospiechu w 39?
  • ~Obserwer
    (2017-07-26 09:23)
    Jak widac sentyment do czasow feudalizmu, dworow , chlopa panszczyznianego i umow smieciowych gdzies tam ciagle istnieje w pewnych kregach. Ide o zaklad ze jego majestat Jan Lubomirski-Lanckoroński glosuje na PO.
  • ~peerelowiec
    (2017-07-26 07:38)
    DURNY SUWERENIE ! WŁAŚNIE O TAKIEJ POLSCE MARZYŁEŚ, DLA TAKIEJ POLSKI OBALIŁEŚ WŁADZĘ LUDU I ODDAŁEŚ ARYSTOKRATYCZNYM WARCHOŁOM I BANDZIOROM CAŁY KRAJOWY MAJĄTEK. TERAZ TYRAJ NA PAŃSKIE ZACHCIANKI I PATRZ SOBIE JAK POWSTAJĄ NOWE PAŁACE A SOLIDARNA SZLACHTA ROZBIJA SIĘ FERRARI, BENTLEJAMI, ROLLSAMI, KAŻDY NA INNY DZIEŃ TYGODNIA . I PŁAĆ MILIARDY NA DOTACJE DLA ROLNIKÓW I KAPITALISTÓW.
  • ~Asia
    (2017-07-25 21:45)
    Nie wiedzialam ze w Polsce mozna cale miasta na wlasnosc posiadac. Dobrze ze mieszkam za granica i chyba juz nie wroce do Polski. Najpierw socjalizm a pozniej oddawanie wszystkiego na lapu-capu bez planu. I kto za to zaplaci?

Może zainteresować Cię też: