Instytut Komorowskiego stracił siedzibę. Koniec umowy czy naciski z ministerstwa kultury?

| Aktualizacja:

Instytut Bronisława Komorowskiego musiał opuścić lokal przy Zamku Królewskim. Przedstawiciele zamku informują, że skończyła się umowa, a współpracownicy byłego prezydenta podejrzewają, że to kwestia nacisków z Ministerstwa Kultury - informuje portal Onet.pl.

wróć do artykułu
  • ~Caveman
    (2019-11-11 17:02)
    ale bul.
  • ~makaron530
    (2017-06-27 08:03)
    Przede wszystkim, to poroniony pomysł by wszyscy byli prezydenci mieli swe siedziby w kompleksie Zamku Królewskiego, po kilkudziesięciu latach trzeba by było zmienić nazwę na Zamek prezydencki. Umowy się przedłuża, negocjuje przed wygaśnięciem poprzedniej, po wygaśnięciu, to musztarda po objedzie.
  • ~wars
    (2017-06-27 04:36)
    ...niedorobiony polskojęzyczny pismaku z der dziennik nie napisałeś jeszcze przy okazji o instytucie Lecha Walesy. Instytut puścił niejaki "miecio"....kto nie z mieciem ten zmieciem...na koncie lecha zostało ca 200 zł..... a dług wynosi.........ha ha ha hi hi....... kilkaset tysięcy złotych...pobierali kasę niejacy "sendziowie", postrzępieni z b. TK
  • ~skok na krzeslo
    (2017-06-27 02:03)
    zrup se biuro w ruskiej budzie bigosie
  • ~kotlet
    (2017-06-27 01:14)
    goncie tych bandytow
  • ~relando
    (2017-06-27 01:02)
    PROSTACKA ZMIANA. Ale wyczyścimy ten chlew, spokojnie.
  • ~Myśle że
    (2017-06-26 23:19)
    Bez tych poważnych instytutów Polska nie będzie drugą Japonią.
  • ~Niech zmieni pracę
    (2017-06-26 23:19)
    i niech weźmie kredyt! - I niech za ten kredyt wybyduje nową Ruską Przybudówke przy budynku POd adresem Czerska 8.
  • ~czywolno
    (2017-06-26 23:16)
    Bardzo lubię psy, więc kiedy byłem niedawno w miejscowości Ruska Buda i spostrzegłem tam zupełnie nową budę z emaliowaną tabliczką: === U W A G A ! === *D O B R Y * P I E S !* - ciekawość moja została wystawiona na pokusę, a wzrok mi się wyostrzył. Od razu było widać, że buda i tabliczka były robione pod nadzorem fachowców od PR... ...to znaczy - chciałem powiedzieć - od RP. Dokładnie - to chyba od III RP, a może nawet od kilku następnych... Buda wyglądała na budowlę przyszłościową, ale solidnie zakotwiczoną w przeszłości - stała bowiem na masywnej czerwonej betonowej podmurówce, więc pies musiał być kimś znacznym - może nawet jakimś psim hrabią? Pamiętam, że dawniej się uszczypliwie mawiało: "Hrabia, co psy obrabia!", czyli taki niby hrabia-hycel? Dzisiaj nikt już nie wie, kto to był hycel... ... choć typów o mentalności hycla jest w Polsce co niemiara! A o prawdziwych hrabiów coraz trudniej! W attyce budy brakowało mi herbu albo jakiegoś logo, na przykład modnej ostatnio w psich kręgach kombinacji trzech różowych psich kup w zielonym polu (taka rodzima wersja koniczynki jako herbu "drugiej Irlandii" albo "zielonej wyspy"), zakręconych w sprężynki albo w piramidki, a każda z kotylionem na patyku. Taki rodzaj policyjnego lizaka! Nie powiem, żebym nie ufał oświadczeniu psa - bowiem emaliowane tabliczki od dziecka budzą mój podziw i uznaję je za jedyny stabilny, szacowny i budzący respekt element szybko zmieniającej się rzeczywistości. Nawet dzisiaj - jako człowiek wiekowy - ilekroć przechodzę obok takiej tabliczki, na przykład z napisem "NARODOWY BANK POLSKI", "MINISTERSTWO FINANSÓW", "ZAKŁAD UBEZPIECZEŃ SPOŁECZNYCH" albo choćby tylko "PROKURATURA APELACYJNA W ŁODZI" czy "DOBRY PIES" - to ogarnia mnIe błogi spokój, bo wiem, że te zwyczajne na pozór kawałki pokrytej emalią blachy - to w istocie prawdziwe symbole niewzruszonej rzetelności naszego państwa i udzielone nam przez to państwo gwarancje zaufania, jakie do niego żywimy! Myślę, że firma "Amber Gold" upadła - bo pochopnie i nierozważnie umieściła na swych siedzibach wymyślne i kosztowne szyldy i zrezygnowała ze skromnych staromodnych emaliowanych tabliczek! Dlatego nikt nie miał do niej zaufania.... A kiedy taka szacowna tabliczka jest czerwona i widnieje na niej Orzeł Biały z koroną - no to wprost coś ściska mnie za gardło i robi mi się gorąco z emocji! Oglądam się wtedy ukradkiem dookoła, żeby się upewnić, że nie ma świadków mojego mimowolnego wzruszenia! Jestem w końcu - jak już chyba powiedziałem - mężczyzną wiekowym i nie chciałbym, żeby ktoś widział w moich oczach łzy! Jako człowiek przezorny nie podszedłem do budy bliżej, żeby sprawdzić gatunek emalii na tabliczce - ale chyba była to ta sama emalia, której się teraz używa do masowej produkcji Orderu Orła Białego... Dobra emalia, państwowa! Trochę też powstrzymało mnie to, że koło budy nie widziałem żadnego śladu psa! Ani dobrego, ani nawet złego! Tak naprawdę jednak nie podszedłem bliżej i nawet nie rozważałem, na ile mógłbym zaufać oświadczeniu psa i się z nim na przykład zaprzyjaźnić - bo obok budy kręcił się niespokojnie szemrany i mocno podejrzany typ w czapce uszatce i w kurtce "moro". Wygląd miał co prawda na pozór poczciwy - nawet nosił okulary, ale ostatecznie powstrzymało mnie to, że nosił też słuchawki i kaganiec, a za lewą nóżkę był przez kogoś przykuty solidnym łańcuchem do wspomnianej podmurówki z czerwonego betonu. Na dodatek w rękach trzymał gładkolufową myśliwską pepeszę z lunetką!
  • ~kot Bernardino
    (2017-06-26 22:46)
    Instytut Komorowskiego nalezy zorganizowac pod zyrandolem.
  • ~robiono tak azeby nicego niebylo gadal kandydat na prez.
    (2017-06-26 22:15)
    moze i smsy
  • ~ala123
    (2017-06-26 21:34)
    POwinien być bezdomny. Zasłużył.
  • ~szogun
    (2017-06-26 21:09)
    Ruska Buda wlasnosc Bredzislawa i tam ma miejsce na instytut a nie lokal przy Zamku Krolewskim.
  • ~Peszewar
    (2017-06-26 20:44)
    Instytuty Wałęsy, Komorowskiego i innych tego typu swojaków miały na celu tylko jedno - łapać kasę z państwowych spółek i finansować kumplom fuchy. Tą działalnością powinno zająć się teraz CBA i NIK.
  • ~Decha
    (2017-06-26 19:51)
    A Sorosik nic mu nie da w zamian?
  • ~bul nie dowytrzymania
    (2017-06-26 19:50)
    Panie byly rezydecie POdpowiem tak PO przyjacielsku,przeniesc do Budy Ruskiej,bedzie taniej!!!!
  • ~slo
    (2017-06-26 19:44)
    A do kogo nalezy ten zamek ? bo jakies dziwne nazwiska sie w artykule pojawiaja. No coz Komorowski milczenie jest zlotem.
  • ~Tomek z W-wy
    (2017-06-26 19:39)
    Az zal patrzec na tych MALYCH ludzi!!
  • ~a Kunia znasz?
    (2017-06-26 19:23)
    Brunek ! Wynajmij sobie stajnię u Kunia.
  • ~44 dawniej też 44
    (2017-06-26 19:13)
    "Instytut Bronisława Komorowskiego " - Instytut... kogo? Czy wy sobie jaja robicie?