Otwarta wojna o zamknięte osiedla. Miasta zablokują stawianie płotów i mogą zdemontować te, co już są

| Aktualizacja:

Miasta chcą ograniczyć wznoszenie płotów wokół blokowisk. Mogą wykorzystać do tego ustawę krajobrazową.

wróć do artykułu
  • ~Krystyna
    (2016-03-23 08:16)
    A osiedla zamkniete w gminach przyleglych do granic miast to co? Tu kazdy domek jest ogrodzony i wszystkie razem jeszcze raz. Parkany, security... gdzie my zyjemy.
  • ~deweloperka
    (2016-03-23 08:36)
    A u nas w Zielonej Górze nie obowiązują żadne zasady planowania przestrzennego! Rada miasta z prezydentem Kubickim pozwalają na wszystko, wystarczy abyś miał pieniądze! Zapraszamy do Zielonej Góry, tu wolno wszystko - by żyło się lepiej!
  • ~wyborca
    (2016-03-23 08:45)
    Temat zastepczy.
  • ~keyser soze
    (2016-03-23 09:09)
    Rozumiem właścicieli, że chcą żyć bezpiecznie, ale szlaban na ulicy dojazdowej gdzie jest oficjalnie jej nazwa to bezprawie, przykład: Warszawa ul. Pod Kopcem (przy Bartyckiej).
  • ~rr
    (2016-03-23 09:23)
    Ogrodzone osiedla pokazują jakim społeczeństwem jesteśmy... Polska gościnność. W normalnych krajach płotów ludzie nie mają w domkach jednorodzinnych (np. USA) a u nas fortece jak u Ruskich...
  • ~gorszy sort
    (2016-03-23 10:11)
    Jak tak fajnie żyć bez płotu i ochrony o dlaczego nasi politycy kochani przez lud który ich wybrał jeżdzą pancernymi limuzynami nigdzie nie chodzą bez ochrony i to jakiej . No dalej władzo - zapraszamy na spacer - pieszo oczywicie, bez ochroniazy z bronią.
  • ~getta dla bogatych
    (2016-03-23 12:06)
    te płoty, zamknięte osiedla, strefy monitorowane świadczą dobitnie o tym, że w Polsce nikt nikomu nie ufa, że społeczeństwo jest bardzo podzielone ... jak na takich fundamentach budować normalne państwo ? jedynie kto na tym korzysta to firmy ochroniarskie założone przez dawnych SBeków ... odgradzając się od reszty świata nie sprawimy, że stanie się on bezpieczniejszy, a dla bandziorów którzy chcą nas rzeczywiście skrzywdzić takie płoty nie stanowią żadnej bariery ...
  • ~Miro
    (2016-03-23 12:43)
    Im większy złodziej tym wyższy płot.
  • ~cdn/na glupotach daleko sie nie zajedzie/jak pijany plotu.
    (2016-03-23 13:37)
    Chodzenie w kapeluszu to tez relikt przeszlosci,i zaslania innym widok. Plazma z tv tez pada na mozg i co ? jezdzenie na narty roznych notabli przyklejonych do roznych fundacji np. studenckich tez kosztuje i moze demoralizowac, bo biedny sie nie zalapie, a bogatego stac. ***** Oby nasze Dzieci samolotow sie nie czepialy jak pijany PLOTU.
  • ~qwerty
    (2016-03-23 15:31)
    Kupiłem mieszkanie na grodzonym osiedlu, bo tak chciałem. I nikomu nic do tego. Moja prywatna sprawa. Nikt mi nie będzie gdzie i jak mam żyć, czym jeżdzić, co jeść. itd. Dotarło, urzędasy?
  • ~jerry m
    (2016-03-23 17:07)
    A ja właśnie pomalowałem juz trochę nadwerężone deseczki na płocie i wygląda pięknie, jak nowy. I dziki , i zaające ani inne hieny już mi nie wlezą na podwórze, jak wyjdę sobie o północy pooglądać panoramę nieba.
  • ~bertsi
    (2016-03-23 18:47)
    Jak mojemu znajomemu ukradziono rower z osiedla zamkniętego, to firma ochroniarska zwróciła pieniądze za rower. Jak rozumiem teraz miasto będzie zwracać pieniądze za ukradzione rzeczy.
  • ~Jmll
    (2016-03-23 18:50)
    Komuna, banany prostować i burzyć to co już stoi, tym się warto zajmować?
  • ~Gość
    (2016-03-23 21:13)
    Ale w czym jest problem? Komu przeszkadzają ogrodzone osiedla? Nie mieszkam na takim osiedlu i w ogóle mi to nie przeszkadza. Skoro ktoś tak chce, płaci za to, to jego sprawa i nikomu nic do tego.
  • ~hiena
    (2016-03-23 21:17)
    "Jej głównym celem było umożliwienie samorządom rozprawienia się z wszechobecnymi, często nielegalnymi reklamami". Ta gazeta nie moze napisac prawdy chocby w 1 artykule. Przeciez ta ustawa zostala przepchnieta na zadanie wlasciciela GW, Agory, ktora jest wlascicielem sieci billboardow i nie lubi konkurencji w tej dziedzinie. Nalezaloby sie przyjrzec temu aktowi korupcji POlitycznej
  • ~50+
    (2016-03-23 22:15)
    Socjalistyczna urzędnicza "władza" powinna zakazać montażu domofonów i zakazać zamykania drzwi. Jak w Korei Płn., a to bardzo bezpieczne państwo. Szkoda tylko, że ta sama socjalistyczna lepiej wiedząca władza nie chce odkupić 3 metrów gruntu dla zrobienia chodnika, pewnie byli na szkoleniu w Stanach, a Los Angeles są dwa chodniki a w Huston trzy.
  • ~Warszawiak
    (2016-03-23 22:17)
    Jak patrzę na Barbakan, Biskupin, Jasną Górę czy Jerozolimę to widzę, że naturalne dla ludzkości jest grodzenie osiedli mieszkaniowych. Jeśli kogoś nie stać, to niech mieszka na podgrodziu.
  • ~a
    (2016-03-24 07:11)
    Przede wszystkim nalezy zapytac samych mieszkancow ogrodzonych osiedli.A moze oni nie chca zlikwidowac plotow.
  • ~Gosc
    (2016-04-03 11:35)
    To straszne robic ogrodzenia wokol domow nie wyglada to dobrze.
  • ~stephen
    (2016-04-05 16:32)
    Wlasnie przedwczoraj byl w niemieckiej telewizji reportaz o tym kuriozalnym zjawisku! Przed rokiem pokazywali to Francuzi. Cos takiego istnieje tylko w Brazylii gdzie bogaci chowaja sie przed biedota za murami, Ale co to za bogaci w Polsce? Zadluzeni na 30 lat, blokowisko architektonicznie ohydne, male dziuple i zasadnicze pytanie: przed kim sie odgradzac?? I co chronic?- plazme za 1000 zl na raty? Drobnomieszczanski gust i poczucie ze jest sie "lepszym" od biedniejszych? Na Zachodzie sa apartamenty odgrodzone , ale dyskretnym metalowym ogrodzeniem schowanym w zieleni, W Polsce to jak getto. Mieszkanie fatalnie skrojone (bylem w trzech w Wa-wie na Dziecieliny)-rury nie ukryte. Koszmar!!!