Nową siedzibę firmy Marka Zuckerberga zaprojektował światowej sławy architekt Frank Gehry, autor takich obiektów jak muzeum Guggenheima w Bilbao i Tańczącego Domu w Pradze.

Reklama

Z założenia ma to być "największy open space na świecie". Sam budynek ma powierzchnię 40 tys. mkw., a ma w nim pracować 2,8 tys. osób.

- Chcemy, by nasza przestrzeń wyglądała, jakby wciąż trwały tam prace. Przy wejściu do budynków chcieliśmy, aby czuło się wszystko to, co zostało do zrobienia, by połączyć świat - napisał na swoim profilu twórca Facebooka.

© 2010 ABC Studios. All Rights Reserved / FACEBOOK HANDOUT

Na dachu stworzono czterohektarowy park ze ścieżkami i miejscami do relaksu. W nowej siedzibie nie zabraknie też restauracji, kawiarni i miejsc, które udekorowali lokalni projektanci wnętrz. Ba, jest i tunel, który łączy nowe biuro ze starą siedzibą - ta leży po drugiej stronie autostrady.

Facebook to kolejna firma, która zmienia swoją siedzibę. Apple buduje w Cupertino budynek przypominający ogromny statek kosmiczny, a Google myśli o futurystycznym kompleksie ze "szkła, zieleni i wody".