Mieszkamy ciasno, jak nie w Unii

| Aktualizacja:

Prawie połowa Polaków, głównie w miastach, żyje w przeludnionych lokalach. To jeden z najsłabszych wyników w Unii Europejskiej. Gorzej niż u nas jest tylko w Rumunii i na Węgrzech.

wróć do artykułu
  • ~obibok
    (2014-07-20 21:13)
    W Polsce mam 160 m bungalow ,w RFN apartament 120 m wszystko sam zarobiłem ,na emeryturę składek nie płacę ,co wy na to ???
  • ~faz
    (2014-07-17 12:38)
    zartykułu jasno wynika żesiła nabywcza w polsce jest wyższa, a była by jeszcze wyższa gdyby nie budowa za kredyty z niemieckiego, w europie 1.800 euro za metr kw to chyba z dotacją bo tyle to tam się płaci czynsu za takie mieszkanie jak z artykułu
  • ~"polityka" mieszkaniowa
    (2014-07-17 11:58)
    Takich absurdów jak we współczesnej R.P. to naprawdę darmo szukać w innych krajach wspólnej Europy . Z kraju wyjechało kilka milionów ludzi , masa mieszkań zarówno nowo wybudowanych jak i w starej substancji , stoi pusto a jednocześnie ludzie się kiszą na wspólnych mieszkaniach !
    Co to za polityka , że się opłaca aby coś stało pusto i niszczało ?!?
  • ~MIeszkaniec Wrocka
    (2014-07-17 11:29)
    do Demaskator

    A ty nie załapałeś aluzji??? To była ironia czystej wody. Po prostu śmiać mi się chce jak rząd uprawia skutecznie propagandę sukcesu, Z tymi Jagiellonami to odniesienie do artykułu o którym było ostatnio głośno, może gdzieś przeoczyłeś.

    Ogólnie jest super tylko należało by zapytać Tuska czemu jest tak źle skoro jest (niby) tak dobrze.A inni niech nie wyjeżdżają tu z 40 latami komuny bo nie tylko my byliśmy w bloku socjalistycznym.
    I przestańcie już premierowi wchodzić w tyłek bo niedobrze się robi. Wiem że wam za to płacą ale trochę przyzwoitości .
  • ~do diabla z komunizmem
    (2014-07-17 10:45)
    do ~miro2014-07-17 10:35

    Twoj problem a nie moj. Pomysl troszke a nie rob z siebie tego co J.Korwin-Mikke jest tzn posmiewiskiem w calej Europie
  • ~Demaskator
    (2014-07-17 10:38)
    ~Mieszkaniec Wrocka czy wziąłeś pod uwagę strukturę społeczną tamtych czasów? Polska miała potężne wojsko natomiast chłop na wsi to biedę klepał. Przypomnę powsanie chłopskie. Na głowę PKB bylo niższe niż teraz.
  • ~Demaskator
    (2014-07-17 10:36)
    To komuna sprawiła że nie stać nas na mieszkania. Marazm gospodarczy i bez sensu podział majątku sprawił że Polska pod koniec lat 80 była bankrutem. 40 lat komuny bez kapitalizmu spowodowało że jesteśm gdzie jesteśmy a moglibysmy być przez Hiszpanią w zorobkach i ze zdrową gospodarką.
  • ~do diabla z komunizmem
    (2014-07-17 10:20)
    do ~paul2014-07-17 09:50

    Na zachodzie bylo zawsze inaczej bo nie byli przez komune uciskani. Za 10 lat czlonkowska w UE nie mozesz cudow rzadac zeby za 50 lat zniszczalnych rzadow komunistycznych mozna Polske na jednej lini z Niemcami porownac albo innymi panstwami zachodu. Ja zyje 31 lat w Niemczech a od 1990 roku placimy solidarnosciowe na odbudowe bylego NRD i oni tez jeszcze do dzisiaj nie sa zadowoleni tak jak Polacy za te 10 lat, wiecznie im za malo a my "zachod" placimy i musimy szykany znosic. Moim zdaniem powinni postawic znowu Mur ale jeszcze wazszy jak byl przedtem "No i niech sie do komunistow przylacza"
  • ~paul
    (2014-07-17 09:50)
    No to OK, przygłupy i lemingi typu Wiesiu, WAW i inni - GDZIE JEST WG WAS ta zielona wyspa rudego oszusta. 99% statystyk w różnych dziedzinach pokazuje że jesteśmy jedynie przed Rumunią. Jak można mieć tak wyprane mózgi, aby przez tyle czasu tego nie zauważyć, pomimo tego że prawdopodobnie jesteście z młodzieżówki PO lub jakiegoś rudego gabinetu politycznego, ale ludzie!!!

    Obudźcie się. Byliście kiedyś na zachodzie, rozmawialiście z ludźmi (przeciętnymi), porównywaliście jak to się ma do Polski, chyba że jesteście jednak tak przygłupi, że jedynie musicie powtarzać że winny jest KK i Pis.
  • ~do diabla z komunizmem
    (2014-07-17 09:46)
    do ~miro2014-07-17 09:34

    Nie wiem do jakiego ty Teatru nalezysz ze nie widzisz ile w Polsce za te 10 lat zrobione jest bo moim zdaniem bardzo duzo. Do tego jeszcze w calej Europie mozna sie swobodnie poruszac i jedno jakiej jestesmy narodowosci jestesmy sobie rowni. Sa tez czasami ludzie co jeszcze duze mniemanie o sobie maja ale mnie osobiscie to gdzies wisza i takich ignoruje no i tak jest dobrze.
  • ~Zgredek
    (2014-07-17 09:39)
    Rok 1989 to podzielenie się władzą czerwonej mafii na rzecz garstki z czerwonej mafii - co to stali się socjaldemokratami i czarnej mafii oraz sitwy solidarnościowej. Na czele kraju stanęli ,,patrioci", co to strajkowali, bo pracować się im nie chciało, a dobrze zarabiali. W gębach frazesy o Bogu, honorze i Ojczyźnie, a ręce grabiły, krwawicę komunistyczną, dla siebie. A dla narodu bezrobocie, bezdomność, nędza lub praca za grosze. Przy czarnej mafii jest teraz wielu i gadają, jak kiedyś gadali, w stylu czerwonych aparatczyków. Klaszczą i wyją, jak oszust T. Rydzyk, opluwa innych, bronią prof. Chazana, mylą prawo kościelne z państwowym. A o prawie boskim pojęcia nie mają. Klauzula sumienia w ich wykonaniu - to pracuję na państwowym, płacą mi pacjenci składkami i do kieszeni, a ja ich urządzę i ich potomstwo w/g widzi mi się. I szaleją czarni aparatczycy, jak kiedyś czerwoni. Banki najmują czyścicieli kamienic. Gdyby nie komuna, to wielu mieszkałaby w lepiankach krytych słomą lub w ziemiankach, Deweloperzy, po wzięciu kasy od przyszytych właścicieli mieszkań i kredytów bankowych, upadają. Uprzednio oczywiście kasę wyprowadzają na Cypr i inne raje podatkowe. Tak się dzieje za rządów agentów Watykanu, a zakonnik świecki w min. sprawiedliwości, M. Królikowski, zajmuje się macicami kobiet, a nie tworzeniem takiego prawa, aby mega oszustwa były niemożliwe.
    I stale mamy wrzucane tematy aborcyjne, k..stwa kobiet, bo facetów przy tym nie było, lub Amber Gold, wszystkiemu winien rząd. Pomocna Pożyczka ma się dobrze, i inni oszuści wielcy, też Taką Polskę nam stworzyli agenci Watykanu, różowa mafia, sitwa solidarnościowa i prawicowe oszołomstwo. Najlepszy z nich to JKM. Dobry jest też oszust T. Rydzyk i np. SP, Polska Razem, narodowcy, wyją, plują i szczują. Abyście nie wiedzieli, że wyjący są nikim. To tylko wyjące hieny, kryjące utajonych świętych i prawych hersztów. Prawo już zmienione, bogaci będą bogatsi, im wolno będize marnotrawić państwowe pieniądze i miliony za ich nieudolność będą wypłacane. A umiecie budować jeszcze ziemianki? Niektórzy bezdomni już potrafią. Idźcie i się uczcie, będzie jak znalazł.
  • ~olga
    (2014-07-17 09:32)
    "... młodzi ludzie kupujący teraz małe lokale ..."

    robią tak bo na inne ich nie stać,

    później także bo wylecą z roboty bo będą za starzy i do konca życia będą wegetować w mieszkaniach w ukladzie hotelowym, gdzie okna wychodza tylko na jedną strone, z jednym pokojem sypialnym i ciemna kuchnia w pokoju
  • ~do diabla z komunizmem
    (2014-07-17 09:23)
    Za tyle lat rzadow komuny zostalo tyle zniszczone i zaniedbane i partacko zrobione ze te pozostalosci najlepiej zwalic i nowe i kompetentne postawic ale na to trzeba kasy a z niczego nie przyjdzie nic dlatego w cierpliwosc trzeba sie uzbroic bo naraz to sie mozna zes...ac a nie cos zdzialac. Od 1948 roku do 1989 byla polska poddana komunie tzn. lata upopdlenia. Od 01.05.2004 jest Polska czlonkiem UE tzn. dopiero 10 lat odbudowy z Bagna do tego co juz dzisiaj jest. Kto tego nie widzi to potrzebuje dobre Okulary jak i Aparatu do sluchu no i oczywiscie Rozumu
  • ~rita
    (2014-07-17 09:21)
    Polacy mieszkają tak, jak ich stać. Najpierw niewielu stać na własne mieszkanie, a jeśli już je mają, to 3/4 swoich dochodów wydają na jego utrzymanie. Nawet ci, którzy nie mają kredytów mieszkaniowych.
  • ~MIeszkaniec Wrocka
    (2014-07-17 08:58)
    mieszkamy jak w Rumunii ,ludzie nie mają szansy na zakup mieszkania i mieszkają pokątnie u rodziców, a ponoć W Polsce od Jagiellonów nie było tak dobrze, jesteśmy potęgą i mocarstwem... Chyba ktoś tu kłamie i to w żywe oczy.
  • ~do diabla z komunizmem
    (2014-07-17 08:51)
    do ~POLAK2014-07-17 08:24

    Przykszy ci sie za komuna? Putin wezmie cie z otwartymi rekami. A tam sa jeszcze gorsze warunki ludzi pracy, typowo komunistyczne.
  • ~filip
    (2014-07-17 08:30)
    NIESTETY TAK P.Z.P.R. BUDOWAŁA I TO ZA CIĘŻKIE PIENIĄDZE KTÓRE NAJEMCY MUSIELI WPŁACAĆ . NOWE BLOKI ODDAWANO DO UŻYTKU W KIEPSKIM STANIE , NADAJĄCYCH SIĘ OD RAZU DO REMONTU, TE BLOKI SA BARDZO ENERGO CHŁONNE , MATERIAŁY TO BETON I STAL , TE MATERIAŁY BARDZIEJ NADAWAŁY BY SIĘ NA BUDOWĘ SCHRONÓW PRZECIW LOTNICZYCH.
  • ~żołnierz
    (2014-07-17 08:19)
    Ale pierdzielą ci eksperci. Jedyną i główną przyczyną przedmiotowej ciasnoty są dochody społeczeństwa. Ci, którzy mają kasę nie mieszkają w blokach, a ci, którzy pracują na tych pierwszych, o ile nie dostaną wsparcia od rodziny, są skazani na wynajem lub "wyrok hipoteczny"

Może zainteresować Cię też: