Polska ziemia w obce ręce. Kupują Niemcy, Holendrzy...

| Aktualizacja:

Ubywa polskiej ziemi - alarmuje "Nasz Dziennik". Kupują ją najczęściej Niemcy. Obcokrajowcy najchętniej nabywają grunty na Dolnym Śląsku. Liczba wydanych przez MSW zezwoleń na nabycie przez cudzoziemców nieruchomości w wzrosła o 4 procent. Ale statystki nie uwzględniają polskich pośredników - czytamy w gazecie.

wróć do artykułu
  • ~lolo
    (2013-06-15 11:46)
    Przyszli poprostu po swoją ziemie , wy osły.
  • ~JOJO
    (2013-06-15 13:07)
    Tacy z was patrioci to dlaczego nie wykupujecie jej sami. Skamleć i biadolić potraficie, a może wreszcie zabierzcie się do roboty i sami zagospodarujcie polską ziemie. Polak patriota to taka gnida która do roboty się nie weźmie a innym będzie zazdrościł. Tylko się cieszyć że są ludzie którzy chcą tą ziemie ucywilizować a nie tylko skamleć biadolić i narzekać. Jestem przekonany że wypowiadający się na tym forum to w większości fani Naszego Dziennika, czyli ciemnogród i moherowe berety ludek smoleński i psychopaci z PIS. Ludek bez mózgu bojący się wszystkiego co obce. Żenada.
  • ~gość
    (2013-06-15 11:26)
    Wyprzedaż Polski trwa. Nima już nic, jeno nazwa pozostała. Ta choroba zaczęła się 1989 roku i do dziś zjadła Kraj i Naród. Czyż nie ma już znikąd ratunku?
  • ~polka
    (2013-06-15 10:56)
    Czy my POlacy musimy pozwolic Aby jacys popaprancy nam rozprzedawali Polske ---To jest nasza POLAKOW A nie zasprzedancow obecnie rzadzonych TYLE KRWI TYLE POSWIECEN POLAKOW PATRIOTOW ZOLNIERZY .I TERAZ TAKA ZARAZA POLSKI MA NAS WYSPRZEDAC -POLACY RODACY __MY NA TO MUSIMY POZWOLIC ---TO NASZA ZIEMIA NASZYCH DZIADOW OJCOW ---JAK NAJSZYBCIEJ SIE UWOLIJMY BOZE POMOZ NAM
  • ~WIESŁAW POSRANIEC
    (2013-06-15 09:12)
    Na partię Jarosława Kaczyńskiego chce głosować 39 proc. Polaków, a na PO – 32 proc. – wynika z najnowszego sondażu przeprowadzonego przez TNS Polska na zlecenie programu „Forum” w TVP Info.

    Jak zauważa portal tvp.info - Prawo i Sprawiedliwość od dawna nie miało tak dużej przewagi nad rządzącą partią. Z badań TNS Polska wynika, że na PiS, które przed miesiącem wyprzedziło PO, chce głosować obecnie 39 proc. Polaków, czyli o 7 proc. więcej niż w maju. Jednocześnie poparcie dla Platformy deklaruje 32 proc. badanych, czyli o punkt procentowy mniej niż przed miesiącem.

    Na trzecim miejscu znalazł się SLD z wynikiem 14 proc. (o 1 proc. gorzej niż w maju). Ruch Palikota może liczyć na zaledwie 5 proc. wyborców.

    W dramatycznej sytuacji jest PSL. Na ludowców chce głosować tylko 3 proc. respondentów. To spadek aż o 3 proc. - odnotowuje tvp.info.

    Poniżej progu wyborczego znalazłyby się Nowa Prawica (3 proc.), Solidarna Polska (2 proc.) i Polska Jest Najważniejsza (1 proc.).
    Autor: wg
    Żródło: niezalezna.pl, tvp.info
  • ~baba
    (2013-06-15 11:27)
    Dlaczego we Francji tylko francuski rolnik może kupić ziemię a w Danii duński. Wyprzedali w Polsce co się dało została jeszcze ziemia nie skażona chemią tak jak na zachodzie.
  • ~GRE
    (2013-06-15 11:30)
    ZYDOSTWO SPRZEDAJE POLSKE - DLACZEGO ??? BO TO NIGDY NIE BYKA ICH OJCZYZNA TYLKO KORYTO DO PAISENIA SIE
  • ~lolek
    (2013-06-15 11:44)
    Nie przepadam za pisem ale jak jarek mówił ze będą wykupować ziemie towszyscy się z niego smial.
  • ~realista
    (2013-06-15 11:53)
    zamiast marudzić, to sie bierzcie do roboty jełopy. My mieszkańcy stanu Polska możemy przecież kupić sobie ziemie w Hiszpanii, Francji, czy Niemczech, w czym problem. Naszą ojczyzną jest teraz UE, i sami na taki stan sie zgodzilismy, gdy nam wejscie do Unii proponowano. Chcieliśmy Stanów Zjednoczonych Europy, no to mamy. Znam kilku Polaków, co maja ziemie kupione w innych stanach Europy i nie marudzą, że jakiś Niemiec kupił sobie działke na Mazurach. Normalna sprawa.
  • ~Wściekły
    (2013-06-15 12:02)
    I tak oto dokonało się - IV rozbiór POLSKI bez rozlewu krwi !
  • ~fikumiku
    (2013-06-15 12:14)
    Dlaczego Polak,bo głupi ,dlaczego głupi bo Polak. Dlatego PO musi być przy władzy , aż do wyprzedania wszystkiego i zrobienia z polaków ludzi :bez ulic bez kamienic i bez ziemi .To wielkie poparcie w mediach,gloryfikowanie w GW nie jest przypadkiem...
  • ~fakt
    (2013-06-15 12:24)
    czyli znów Jarosław ma rację mówiąc o tym problemie !!!
  • ~masa
    (2013-06-15 12:38)
    Polska ziemia dla Polaków a Tusk na Kaszuby.
  • ~@realista
    (2013-06-15 12:48)
    POmatolski 'jelopie' - pilnuj swich HEKTAROW, bo ci je POmatolskie SPRZEDAWCZYKI ... SPRZEDAJA!

    A w Europie ZAWSZE bedziesz JEDYNIE BIALYM ROBOLEM - NIEWOLNIKIEM z PUSTA kieszenia!
  • ~blaaaaaaa..............
    (2013-06-15 12:57)
    Od 12 wieku do 1945 roku, a więc 8 wieków Dolny Sląsk nie miał nic wspólnego z Polską. To były i są tereny niemieckie przez kacapów i polaczków prawowitym właścicielom zrabowane...Możecie się pluć i podniecać ile chcecie ale taka jest prawda i dlatego polaczki się boją, że będą musieli oddać to co zrabowali...
  • ~Gagarin jeszcz Jurii
    (2013-06-15 11:07)
    Wy tu skazali '' ojczyzna'' szto eto ? Bieru WSIO, mogu toże być otszysna , skolko diengov dat nada??
  • ~brrr
    (2013-06-15 13:40)
    Do ~JOJO2013-06-15 13:07 , patriotyzm nie ma nic do rzeczy jak nie ma pieniędzy na zakup. A jeżeli chodzi o rolnictwo, to jesteś kompletnym ignorantem. Odpowiedz na pytanie co robią tu Holendrzy, swoje wody gruntowe zanieczyścili tak , że ledwo nadaje się do podlewania tulipanów. Holendrzy od wieków kradli cudzą własność, oszukiwali na handlu (rybami),tworzyli kolonie od Azji po Afrykę - korzystając z pracy niewolniczej innych itd... itp...Sprawdź jaką ma powierzchnię Holandia i Polska i porównaj chociaż jedno ile nam UE przydzieliła produkcję mleka. A twój język i styl nie nadaje się do żadnej publikacji
  • ~satyr
    (2013-06-15 13:45)
    Wszystko jest na "sprzedaż" (film)- Patrioci.
    Lepszy "handel" jak "wojna".
    Co nam obca "przemoc" wzięła,szablą "odbieżemy" (mazurek dąbrowskiego).
    Nie umieli "wymyśleć" głupszego "Hymnu".
  • ~artur.s.
    (2013-06-15 14:21)
    PIS jak dojdzie do władzy,to do tej listy dojdzie wielu ich rodaków z Izraela.
  • ~los
    (2013-06-15 15:11)
    PO co niemcom czołgi, wystarczy thusk.

Może zainteresować Cię też: