Polska ziemia w obce ręce. Kupują Niemcy, Holendrzy...

| Aktualizacja:

Ubywa polskiej ziemi - alarmuje "Nasz Dziennik". Kupują ją najczęściej Niemcy. Obcokrajowcy najchętniej nabywają grunty na Dolnym Śląsku. Liczba wydanych przez MSW zezwoleń na nabycie przez cudzoziemców nieruchomości w wzrosła o 4 procent. Ale statystki nie uwzględniają polskich pośredników - czytamy w gazecie.

wróć do artykułu
  • ~jim
    (2013-06-15 08:50)
    solidarnosć po to powstała by polska została rozebrana
  • ~fPiSdu !
    (2013-06-15 09:06)
    wolał bym sprzedać ziemię Holendrowi niż durnemu PiSdzielcowi.
    ten pierwszy wiedziałby przynajmniej co z nią zrobić.
  • ~Smoleński Łącznik
    (2013-06-15 09:08)
    Katolickie bzdety i tyle !
    Prezes PIS... jest pederasta i jako taki jest dla mnie ZADNYM autorytetem!
  • ~WIESŁAW POSRANIEC
    (2013-06-15 09:12)
    Na partię Jarosława Kaczyńskiego chce głosować 39 proc. Polaków, a na PO – 32 proc. – wynika z najnowszego sondażu przeprowadzonego przez TNS Polska na zlecenie programu „Forum” w TVP Info.

    Jak zauważa portal tvp.info - Prawo i Sprawiedliwość od dawna nie miało tak dużej przewagi nad rządzącą partią. Z badań TNS Polska wynika, że na PiS, które przed miesiącem wyprzedziło PO, chce głosować obecnie 39 proc. Polaków, czyli o 7 proc. więcej niż w maju. Jednocześnie poparcie dla Platformy deklaruje 32 proc. badanych, czyli o punkt procentowy mniej niż przed miesiącem.

    Na trzecim miejscu znalazł się SLD z wynikiem 14 proc. (o 1 proc. gorzej niż w maju). Ruch Palikota może liczyć na zaledwie 5 proc. wyborców.

    W dramatycznej sytuacji jest PSL. Na ludowców chce głosować tylko 3 proc. respondentów. To spadek aż o 3 proc. - odnotowuje tvp.info.

    Poniżej progu wyborczego znalazłyby się Nowa Prawica (3 proc.), Solidarna Polska (2 proc.) i Polska Jest Najważniejsza (1 proc.).
    Autor: wg
    Żródło: niezalezna.pl, tvp.info
  • ~Zyg-zak
    (2013-06-15 09:25)
    A moze by Niemcy kupili skwerek z tym nowym pomnikiem w Radomiu ?
  • ~gg
    (2013-06-15 09:28)
    co za różnica,kto wykupuje Polskę?Dla mnie żadna,bo i tak polski rząd zachowuje się jak OKUPANT.Może ten zagraniczny okupant będzie mniej zachłanny :)
  • ~Wiesław
    (2013-06-15 09:28)
    A gdzie to przywiązanie do wartości ziemi, o której to w swej powieści "Placówce" w przejmujacy sposób opisał B. Prus.Ziemia ojczysta jest gwarantem zakotwiczenia i trwania narodu a gdy jej braknie, naród stanie się jak piasek na pustyni zalezny od siły i kierunku wiatru skąd nadejdzie.
  • ~Piotr
    (2013-06-15 09:28)
    Czy to znaczy, że kupioną ziemię ładują na wywrotki i wywożą do ... Niemiec???
  • ~michal
    (2013-06-15 09:34)
    Dobrze, niech kupują. Polski rolnik przecież tylko potrafi łapki po fundusze wyciągać.
  • ~gosc
    (2013-06-15 09:38)
    to debilizm -jaki rzad na swiecie wyprzedaje ziemie kraju w ktorym rzadzi -to sie moze zdarzyc tylko w POlsce tuska z jego mottem -polskosc to nienormalnosc
  • ~Roman
    (2013-06-15 09:39)
    Oddaliśmy przemysł oddajemy i ziemię. Polska istnieje już tylko administracyjnie.
    Okupacja bez wojny.
  • ~Tom Polak
    (2013-06-15 09:46)
    Niemcy kupują , Niemcy drukują , Niemcy komentują i Niemiec segreguje komentarze !
  • ~katol
    (2013-06-15 09:46)
    Polacy tez kupuja ziemie za granica .
  • ~obserwator
    (2013-06-15 09:46)
    Wyjechałem legalnie w latach 70-tych do Niemiec i zostawiłem ziemię i dom na skar panstwa Polskiego. Nie zabrałem tego w walizce na zachód. Polacy korzystają dzisiaj z mojego dorobku gratis.
  • ~sclavus
    (2013-06-15 09:53)
    To i tak dobrze, że kupują!!!...
    Kościół bierze za darmo(!) a przy okazji ... zgarnia wszelkie unijne dotacje...
    A te są niemałe, o czym każde dziecko wie :D:D:D
    ... przy czym najlepsze jest to, że kościół posiadanej ziemi nie uprawia...
  • ~zosia
    (2013-06-15 09:54)
    Kwestia nabywania przez podstawione osoby gruntów rolnych na rzecz cudzoziemców może się rozwiązać sama już za trzy lata. Wtedy stopniowo mogą ujawniać się faktyczni właściciele gruntów.
  • ~ii
    (2013-06-15 09:57)
    Tu nie jest winny ten który kupuje ,tylko ten co tą ziemię sprzedaje.Widocznie w MSW pracują tacy dla których Polska ziemia nie jest ziemią ojczystą
  • ~woj.
    (2013-06-15 09:58)
    Pojecie ojczyzna za 30 lat zniknie , więc niema co się zgrzewać
  • ~gość77
    (2013-06-15 10:18)
    dlaczego bezimienny nasz dziennik nie idzie z tym problemem do prokuratury? skoro mają dowody jacyś bezimienni dziennikarze to trzeba to udowodnic, stawiając tezę to jest nieodpowiedzialność :) czy pod tym podpisał się rydzyk?
  • ~gry
    (2013-06-15 10:19)
    To jest następny rozbiór POlski

Może zainteresować Cię też: