Polska ziemia w obce ręce. Kupują Niemcy, Holendrzy...

| Aktualizacja:

Ubywa polskiej ziemi - alarmuje "Nasz Dziennik". Kupują ją najczęściej Niemcy. Obcokrajowcy najchętniej nabywają grunty na Dolnym Śląsku. Liczba wydanych przez MSW zezwoleń na nabycie przez cudzoziemców nieruchomości w wzrosła o 4 procent. Ale statystki nie uwzględniają polskich pośredników - czytamy w gazecie.

wróć do artykułu
  • ~to ruń
    (2014-12-07 11:00)
    JEŻELI SAMI POLACY NIE POTRAFIĄ DBAĆ I TROSZCZYĆ SIĘ O PIĘKNĄ POLSKĄ ZIEMIĘ TO INNI TO ZROBIĄ ALE SZKODA,ŻE JUZ NIE BĘDZIE NAZYWAŁA SIĘ POLSKĄ ZIEMIĄ ALE NIEMIECKĄ I HOLENDERSKĄ. KAŻDY MA TO NA CO ZASŁUŻYŁ.
  • ~baran
    (2013-07-01 11:15)
    Niemcy? Dolny śląsk i Pomorze? Już wiem co się kroi! niemcy wykorzystują nowe prawo do zagarnięcia swych starych ziem! tak samo ukraińcy z galicją zachodnią, czy jak kto woli, małopolską...
  • ~Andrzej
    (2013-06-25 19:28)
    A Niemcy wcale nie robią problemów z wykupem przez Polaków, przy granicy, wielu działek i domów. Podobnie przy granicy z Francją, gdzie w niektórych miejscowościah liczba Francuzów jest większa od liczby Niemców..
  • ~bozo
    (2013-06-18 00:17)
    Ubywa polskiej ziemi, Niemcy wywoza ziemie. Pozostaje dziura.
  • ~Szari
    (2013-06-17 03:46)
    Polskie ziemie wykupują Niemcy, a udaja ze to inni!
  • ~do:blaaaaaaa..............
    (2013-06-16 18:57)
    Popieram w 100% !
  • ~Hofman, Macierewicz
    (2013-06-16 12:40)
    I co polaczki ,nasze kamienice,wasze ulice.
  • ~Jano
    (2013-06-16 12:37)
    Jak czosnki PiSowskie dojdą do władzy ,to pooddaja majątki swoim rodakom z Izraela. Macierewicz,Hofman,Andzel,Jankiel,Budzynski i inni już zacierają ręce,i mordki im sie cieszą.
  • ~pzpr
    (2013-06-16 12:20)
    i bardzo dobrze,nich wykupują ,re>blaaaaa... słusznie napisał ,ze te ziemie były od wieków nie polaczkowe.Nie ma sie o co pluć i wrzeszczeć.Z zamków,pałaców,willi porobili stajnie i magazyny ,zniszczyli wszystko doszczetnie i czekaja na smierc techniczną.Niech kraje zachodnie wykupia wszystko razem z nami może wówczas będzie lepiej.Polska i polacy to dzicz niczym z afrykańskiego buszu.Pozostał tylko ZUS,Urząd Skarbowy ,policja ,straż i kościoły.
  • ~lewy czerwcowy
    (2013-06-16 08:43)
    Rozdziobią nas kruki , wrony I Platforma ( anty)Obywatelska.
  • ~pol anka
    (2013-06-15 17:40)
    Polacy nigdy nie mieli ziemi, miał ją monarcha i Kościół. Komuna im zabrała a teraz oddaje. Proste, proste
  • ~los
    (2013-06-15 15:11)
    PO co niemcom czołgi, wystarczy thusk.
  • ~artur.s.
    (2013-06-15 14:21)
    PIS jak dojdzie do władzy,to do tej listy dojdzie wielu ich rodaków z Izraela.
  • ~satyr
    (2013-06-15 13:45)
    Wszystko jest na "sprzedaż" (film)- Patrioci.
    Lepszy "handel" jak "wojna".
    Co nam obca "przemoc" wzięła,szablą "odbieżemy" (mazurek dąbrowskiego).
    Nie umieli "wymyśleć" głupszego "Hymnu".
  • ~brrr
    (2013-06-15 13:40)
    Do ~JOJO2013-06-15 13:07 , patriotyzm nie ma nic do rzeczy jak nie ma pieniędzy na zakup. A jeżeli chodzi o rolnictwo, to jesteś kompletnym ignorantem. Odpowiedz na pytanie co robią tu Holendrzy, swoje wody gruntowe zanieczyścili tak , że ledwo nadaje się do podlewania tulipanów. Holendrzy od wieków kradli cudzą własność, oszukiwali na handlu (rybami),tworzyli kolonie od Azji po Afrykę - korzystając z pracy niewolniczej innych itd... itp...Sprawdź jaką ma powierzchnię Holandia i Polska i porównaj chociaż jedno ile nam UE przydzieliła produkcję mleka. A twój język i styl nie nadaje się do żadnej publikacji
  • ~JOJO
    (2013-06-15 13:07)
    Tacy z was patrioci to dlaczego nie wykupujecie jej sami. Skamleć i biadolić potraficie, a może wreszcie zabierzcie się do roboty i sami zagospodarujcie polską ziemie. Polak patriota to taka gnida która do roboty się nie weźmie a innym będzie zazdrościł. Tylko się cieszyć że są ludzie którzy chcą tą ziemie ucywilizować a nie tylko skamleć biadolić i narzekać. Jestem przekonany że wypowiadający się na tym forum to w większości fani Naszego Dziennika, czyli ciemnogród i moherowe berety ludek smoleński i psychopaci z PIS. Ludek bez mózgu bojący się wszystkiego co obce. Żenada.
  • ~blaaaaaaa..............
    (2013-06-15 12:57)
    Od 12 wieku do 1945 roku, a więc 8 wieków Dolny Sląsk nie miał nic wspólnego z Polską. To były i są tereny niemieckie przez kacapów i polaczków prawowitym właścicielom zrabowane...Możecie się pluć i podniecać ile chcecie ale taka jest prawda i dlatego polaczki się boją, że będą musieli oddać to co zrabowali...
  • ~@realista
    (2013-06-15 12:48)
    POmatolski 'jelopie' - pilnuj swich HEKTAROW, bo ci je POmatolskie SPRZEDAWCZYKI ... SPRZEDAJA!

    A w Europie ZAWSZE bedziesz JEDYNIE BIALYM ROBOLEM - NIEWOLNIKIEM z PUSTA kieszenia!
  • ~masa
    (2013-06-15 12:38)
    Polska ziemia dla Polaków a Tusk na Kaszuby.
  • ~fakt
    (2013-06-15 12:24)
    czyli znów Jarosław ma rację mówiąc o tym problemie !!!

Może zainteresować Cię też: