Ponad pięć milionów Polaków w biedamieszkaniach

| Aktualizacja:

W mieszkaniach poniżej standardów - bez wody i toalety, przeludnionych, w budynkach nadających się do wyburzenia - żyje w Polsce ponad pięć milionów ludzi.

wróć do artykułu
  • ~m
    (2013-06-12 10:12)
    głosujcie na zydów to będzie coraz lepiej ale im
  • ~@POlak
    (2013-06-12 12:42)
    TY CZERWONE SCIERWO NA BANICJI - TEPAKU BIBLIJNY 'kondziu wallenrodzie' - SPIEPRZAJ Z FORUM STARY CAPIE!!
  • ~Hajns Bierut
    (2013-06-17 10:43)
    Bylem w Auszwitc na urlop ,to myslalem ze te budynki bardrzo dobze wygladaja sa w lepszym stanie od budynkow w Katowic,
  • ~p
    (2013-06-13 16:36)
    Jakość zawsze po czasie można poprawić. Dla mnei teraz najwazniejsze jest doprowadzenie procedury w getin banku do końca i przeprowadzenie się, a po czasie będę remontowała.
  • ~zbigniew
    (2013-06-12 21:16)
    " POLAK"-- Dlaczego opluwacie POLAKA ? ON ma racje. Zadam wam pytanie: a kto wybudował te bloki w których wiekszość Polaków mieszka? Kto wybudował te wszystkie fabryki i zakłady pracy? kto wybudował szkoły do których chodzą nasze dzieci? PYTAM KTO ? PYTAM CO wybudowano po latach dziewięćdziesiątych ? NIC kompletne zero tylko wyprzedano prawie cały majątek narodowy,pieniądze przepiepszono i gdzie one są? W dalszym ciągu na utrzymanie się przy korycie kombinuja co by jeszcze sprzedać. Najbardziej bezczelna decyją był zamiar sprzedaży lasów. CO JESZCZE, jeziora rzeki ? Tak więc nie potępiajcie,tylko zastanówcie sie i popatrzcie dookoła, zwróćcie uwage kto tego dokonał a kto zniszczył min.stocznie i wiele innych fabryk ,zakładów pracy i jakie były zarobki a jakie teraz są,oczywiście pisze o najniżej zarabiających. Każdy kto pracował miał zapewniony spokojny byt, życie było inne towarzyskie itp. Nie pracowało wiele kobiet które wychowywały dzieci bo mąż,ojciec był w stanie utrzymac rodzine.Cudów nie było,ale pieniedzy nie brakowalo. A CO MI dzisiaj po cudach kiedy ludzi na nie nie stać ? Zycie biedniejsze, ciągłe ciułanie od wypłaty do wypłaty. Ludzi ciężko pracujących nie stać na utrzymanie mieszkania. To sie wam podoba? Ktoś napisał że PRL ciągle jest, oczywiśćie był ( tylko inny) a teraz jest inny o 100% gorszy a ludzie tego systemu tak naprawde nigdy władzy nie oddali. Nawet z "SOLIDARNOŚCI" byli wyselekcjonowani do dalszej współpracy. MAGDALENKA, OKRĄGŁY STÓŁ, to miejsca w których sprzedano Polaków. Dzisiaj sie dziwią dlaczego ludzie stanu wojennego jak JARUZELSKI i inni nie zostali ukarani. Przecież za oddanie władzy to był min. warunek. W ŚWIAT poszla fama że w Polsce odbyło sie wszystko pokojowo i ilu to bohaterów sie narodziło. Niestety wszystko było ukartowane !!!.
  • ~ekon
    (2013-06-12 15:55)
    Tyle milionów ludzi żyje w tzw. biedamieszkaniach bo są założone zbyt wysokie normy i wymagania jakie ma spełniać budynek. To wszystko podraża koszty budowy i przerażeni tym wszystkim ludzie nie budują domów . Drogie są grunty pod budowę , drogie są projekty i zezwolenia na budowę i inne sprawy związane z budową. Przyjęto wymogi ekologiczne które są dla spełnienia tylko dla ludzi bardzo bogatych. Zabroniono ogrzewania węglem. Ziemi mamy dużo, a w miastach zabrania się zabudowy parterowej, chociaż w całym USA i Kanadzie taka zabudowa w miastach dominuje, a Polska jest krajem takim bogatym że forsuje się budownictwo wielokondygnacyjne, jest to budownictwo najdroższe jakie tylko może być. Ameryka jest bogata a buduje domy z materiałów mieszanych, trochę cegieł, trochę cementu, trochę plastyku i do tego sporo drewna. Oni wiedzą, co to jest tanie budownictwo, a w Polsce zaparto się aby budować jak najdrożej i drenować kieszenie Polaków ile tylko można. Tanie budownictwo to jest zabudowa parterowa i zabudowa typu barakowego budowane metodą gospodarczą, tzn. każdy buduje w tempie na jakie go stać w miarę swoich możliwości i z takiego materiału jaki ma. Nie stać Polaków na drogie budownictwo wielokondygnacyjne, apartamentowce i inne drogie dziwactwa. Deweloperów też nam tutaj nie potrzeba. Co zrobią Polacy którym zawalą się mieszkania - wiadomo część opuści kraj, część wyląduje na śniegu i mrozie a reszta umrze ze zgryzoty lub odbierze sobie życie, a może o to właśnie chodzi.
  • ~marcelek
    (2013-06-12 15:32)
    jeden z 21 postulatów solidaruchów ze Stoczni Gdańskiej został spełniony.Mamy pełny kapitalizm.I Ibardzo dobrze, o to przecież robole z głupkiem elektrykiem walczyli w 1980 roku!
  • ~pro rok
    (2013-06-12 14:23)
    Powiadam wam zaprawdę dziki to naród, który wydaje miliardy na utrzymanie szamanów sam żyjąc i umierając w nędzy...
  • ~do zgorzniałego grzyba
    (2013-06-12 11:39)
    ~POLAK2013-06-12 10:25

    I DALEJ OPLUWAJCIE PRZYGLUPY PRL PANSTWO KTORE BUDOWALO OSIEDLA NOWE MIASTA MLODZI MIELI PERSPEKTYWY PRACE ZAKLADY PRACY PRZEDSZKOLA KOLONIE WSZYSTKO BYLO A TERAZ?
    MIEJCIE PRETENSJE DO SMIECI TYPU walesa tusk pawlak kaczynski miller KTORZY NORMALNE PANSTWO PRL ZAMIENILI NA KEAJ TRZECIEGO SWIATA RZADZONE PRZEZ TEPAKOW I MAFIE 3 RP
    GARDZE solidarnoscia I baranami KTORZY DALI SIE OSZUKAC

    Ludzie co wy macie w głowach? Sieczkę? PRL tu ciągle jest i nikt go wam nie zabrał! Te same mordy, tylko fortuny coraz wieksze i nazwiska Kulczyk-Czartoryski jakby bardziej "szlacheckie". Oczywiście tylko w socjalizmie były zakłady pracy, szkoły i przedszkola. Na zachodzie slumsy i zepsucie. W PRL-u budowali, budowali ... mój szwagier np. odkładał coś ze 40 lat na mieszkanie i dopiero po 89-tym dostali jakiś rabat do kupna starego mieszkania ze spółdzielni. Takie to piękne czasy były. A kto pamięta zapisy na "malucha". Jasne że przyrost był, bo prądu nie było, telewizji, internetu, to co było robić? Poglądy za przeproszeniem starego ormowca. Poza tym co mają wspólnego z Solidarnością Miller i Pawlak? Chyba to, że z nią walczyli. Solidarność to nie Wałęsa, Krzaklewski, czy Duda. Solidarność to większość zwykłych Polaków. W jedności siła. I tylko czy ktoś to jeszcze pamięta kto łączył tych wszystkich - jak się okazuje dość przeciętnych i nienadzwyczajnych ludzi? Kler, "czarni" - tak dziś nazywani. Ludzie mieli wtedy jakąś wiarę, ale nowej modą się zachłysnęli i zaczęli wierzyć w pieniądza i ekonomię. We wszystko durny człowiek jest w stanie uwierzyć byle nie w Boga.
  • ~herdemegilda
    (2013-06-12 09:52)
    Niech się cieszą. Jak dalej będzie rządzić Patologia Obywatelska to pod mostem mieszkać będą.
  • ~ole
    (2013-06-12 10:59)
    To przez PRL. Gdyby nie złodzieje komuchy już dawno każdy Polak by się dorobił solidnego M. 70 lat grabieży to co się dziwić...
  • ~zdzich
    (2013-06-12 11:00)
    Obecnie milion Polaków mieszka w mieszkaniach za które musi płacić kredyt przez 30 lat. Już obecnie co najmniej 240 tys. polskich rodzin ma dziś mieszkania warte mniej niż wysokość zaciągniętych kredytów.
    ZA 30 lat będą mieszkać w slamsach- dziedzictwie rządów maga donalda.
  • ~Jan
    (2013-06-12 10:58)
    Orzel moze ty POlaku zyj w biedzie i na wesolo i kolorowo!
  • ~bob
    (2013-06-12 10:34)
    Gdyby nie PRL i tzw. wielka płyta to obecnie by 20 mln mieszkało by w biedamieszkaniach.

    Tylko tanie budownictwo z prefabrykatów betonowych umożliwi szybkie zaspokojenie potrzeb mieszkaniowych.
    Tanio, solidnie i szybko, 2 miesiące i stan surowy bud. 4 piętrowego.

    Nie żadne "apartamentowce" deweloperów tylko gminne budownictwo socjalne i komunalne.
  • ~POLAK
    (2013-06-12 10:25)
    I DALEJ OPLUWAJCIE PRZYGLUPY PRL PANSTWO KTORE BUDOWALO OSIEDLA NOWE MIASTA MLODZI MIELI PERSPEKTYWY PRACE ZAKLADY PRACY PRZEDSZKOLA KOLONIE WSZYSTKO BYLO A TERAZ?
    MIEJCIE PRETENSJE DO SMIECI TYPU walesa tusk pawlak kaczynski miller KTORZY NORMALNE PANSTWO PRL ZAMIENILI NA KEAJ TRZECIEGO SWIATA RZADZONE PRZEZ TEPAKOW I MAFIE 3 RP
    GARDZE solidarnoscia I baranami KTORZY DALI SIE OSZUKAC
  • ~pingwin
    (2013-06-12 10:18)
    taa pobrac kredyty i splacac do smierci juz bankster czeka na frajerow...
  • ~genzo
    (2013-06-17 15:01)
    nie opluwajcie siebie nawzajem - nie dajcie sie temu rezimowi - zachowajcie w naszym ubostwie godnosc - a jak wynika z historii, przyjdzie kryska na matyska! kradzione nie tuczy!

Może zainteresować Cię też: