Lokalizacja

Reklama

Dla wielu nabywców kluczowa jest lokalizacja. Pod tym względem nieruchomości luksusowe nie różnią się zbytnio od pozostałych. Co jednak ważne, nie ma tu prostego przełożenia – im bliżej centrum, tym drożej. Kupujący nastawiają się bowiem przede wszystkim na niezwykłe miejsca.

- Liczy się pomysł na obiekt. Dwa wieżowce znajdujące się w tej samej dzielnicy, mogą cieszyć się bardzo różnym powodzeniem – podkreśla Steven Davis, wiceprezes firmy Portico Project Management, realizującej projekt apartamentowca nad Jeziorem Zegrzyńskim. – Najlepsze inwestycje powstają wtedy, gdy deweloper znajdzie miejsce, w którym sam chciałby zamieszkać – dodaje.

Standard

Reklama

Na nic jednak nawet najciekawsza lokalizacja, jeśli budynek nie zostanie zrealizowany w odpowiednim standardzie. – W przypadku inwestycji z najwyższej półki nie wystarczy zbudowanie funkcjonalnego budynku z produktów najwyższej klasy. To oczywiście warunek konieczny, ale nie wystarczający. Abyśmy mogli mówić o nieruchomości premium, dojść do tego musi niebanalny projekt – zaznacza Davis.

Nic więc dziwnego, że w Portico Marinie przygotowanie projektu obiektu powierzono pracowni Broadway Malyan z sześćdziesięcioletnim doświadczeniem w tworzeniu obiektów położonych nad wodą. – Naszym celem było stworzenie budynku, który wpisze się w charakter okolicy i w twórczy sposób go przekształci. Tylko w takiej sytuacji przyciągnąć możemy najbardziej wymagającego klienta, który gotów jest zainwestować swe oszczędności w apartament premium – tłumaczy.

Reklama

Wizja

Choć mówi się, że kupujemy oczami, w przypadku nieruchomości premium, można śmiało stwierdzić, że kupujemy sercem. Wygląd budynku, czy samego apartamentu to jedno, klient finalną decyzję podejmuje jednak na podstawie tego, czy pokochał lub nie przedstawioną mu przez sprzedawców wizję czasu spędzanego w danym miejscu.

Niewiele jest osób, które czytają o tym, w jaki sposób zbudowany jest dany obiekt, czy jakie rozwiązania architektoniczne zostały w nim zastosowane. Poszukujemy miejsc, które najlepiej odpowiadały będą naszym potrzebom i stylowi życia – podsumowuje Steven Davis.

W przypadku tego typu nieruchomości, jak nigdzie indziej, liczy się pomysł dewelopera na inwestycję i umiejętność "tchnięcia w nią życia". Bez tego apartament premium będzie tylko mieszkaniem o podwyższonym standardzie.