Państwo promuje budownictwo z drewna, Polacy wybierają... klasyczne technologie

| Aktualizacja:

"Polskie domy drewniane – żyj w zgodzie z naturą" to nazwa nowego projektu Lasów Państwowych, który zakłada m.in. budowę drewnianych domów oraz hoteli pod wynajem. Zdaniem Konrada Tomaszewskiego, dyrektora generalnego Lasów Państwowych, drewno powinno być surowcem coraz częściej wykorzystywanym w budownictwie. A jaka była jego popularność do tej pory? Sprawdził to serwis Oferteo.pl.

wróć do artykułu
 • ~Asds
  (2017-09-12 16:56)
  Chcecie sprzedać drewno z puszczy białowieskiej. Wsadźcie je sobie w nos.
 • ~Simon1983
  (2017-09-29 06:59)
  Hahaha państwo może sobie promować, ale ludzi i tak wybiorą na podstawie analizy docelowych parametrów i wytrzymałości domu. No i tutaj przewaga technologii murowanych jest spora. Ja też chciałem drewno, ale po jednej wizycie u fachowca wybiłem sobie to z głowy. Zbudowaliśmy się z ceramiki Porotherm i raczej byśmy już tego zamienili na nic innego. Bardzo solidny materiał, bez trzeszczenia stropów i problemów z impregnacją drewna. Polecam zamiast rzekomo "innowacyjnego" (a tak naprawdę drogiego i dość przeciętnego w budowlane - drewna.
 • ~Ludwiczak
  (2017-10-08 15:09)
  Drewniany dom wcale nie jest słabszy, czy też gorszy niż dom murowany. Jest po prostu inny. A dobrze zbudowany dom z bala może stać bardzo długo. Wystarczy wybrać się np. na mazury, gdzie jest dużo takich domów i jest nawet szlak architektury drewnianej. Oczywiście nie popieram tego, co się dzieje w puszczy, ale domy można budować z innych materiałów. Ja mam dom z sosny mazurskiej (a nie ze świerku) i sprawdza się doskonale. Nie wiem czy to zasługa projektu (Wiejskie Klimaty) czy wykonawcy (Natur Eko Dom) czy samej okolicy mazurskiej, ale żyje się przyjemnie i spokojnie. A klimatyczne wnętrza urzekają wszystkich.

Może zainteresować Cię też: