Jak kształtują się ceny mieszkań w Polsce? Porównanie stawek z ponad 200 miast

| Aktualizacja:

Średnia cena mkw. w Warszawie jest cztery razy wyższa niż w Żaganiu, za metr mieszkania z rynku wtórnego w Zakopanem można kupić trzy metry w Piotrkowie Trybunalskim, a najdroższą lokalizacją w Polsce jest nadmorska Jurata - takie są wnioski z raportu przygotowanego przez portal Domy.pl.

wróć do artykułu
  • ~klinta
    (2013-07-12 11:26)
    Mieszkania w Polsce mają najniższe wyceny od lat, ale za to wynajem jest drogi. Z drugiej strony jeśli przejrzycie bazę Jartomu to zobaczycie, że takich cen wynajmu magazynów nie było od dawna, są po prostu bardzo niskie...
  • ~ola
    (2013-07-10 13:05)
    Teraz jeszcze nie jest tak źle, ale z tego co powiedziął mi doradca z open finance będzie ciężej, bo od przyszłęgo roku nie będzie wkładu włąsnego.
  • ~gugcia
    (2013-06-29 11:47)
    nikt nie placi w Krakowie 6800 zl za m2,sa propozycje w Srodmiesciu za 5900 zl,na Pradniku Czerwonym,obok centrum Capgemini po 5500zl, troszke dalej po 5100 zl, w Podgorzu,dalej od centrum ceny schodza do 4700 zl, na jednym autobusie widzialem oferte 4500 zl,a w Zielonkach w szeregowkach mozna kupic m2 po ok. 4300 zl,z Zielonek jedzie sie do Kleparza 10 minut.Domy pod Krakowem spadly nawet o 30%, w Wegrzcach szergowki byly kiedys po 450 tys, z dzialka, dzis po 350 tys za 120m2 nie ma kto kupic. A maly domek do 15 km od pln Krakowa,gminy Zielonki,Skala,W.Wies,mozna postawic z pomoca malej prywatnej firmy za 200 tys zl,wszystko strasznie potanialo i jeszcze potanieje,bo masa ludzi emigruje,starsi umieraja,nowe dzieci sie nie rodza,masa przybyszow do Krakowa z lat 1990 -2008 nie ma tu dobrej pracy,zarabia malo i ucieka w inne rejony kraju lub tez za granice.Demografia i ekonomia sa nieublagane i gluche na zaklecia i mity i to one spowoduja dalszy spadek cen nieruchomosci.Moga lekko wzrosnac ceny wynajmu w dobrych lokalizacjach,bo mlodzi bez szans na kredyt beda musieli wynajmowac,a ze lubia centrum z knajpami,rozrywkami, to dadza wiecej za wynajem w Krowodrzy,w Srodmiesciu.Na ich auta miasto szykuje juz od lutego 2014 platna strefe parkingowa,ale oni to moga olac,bo auto zostawia w domu rodzinnym,nie w strefie,a na miejscu moga miec rower,skuter lub MPK.
  • ~obserwator
    (2013-06-28 18:22)
    warszawiaku za Buga troche nauki ortograf. przydaloby Ci sie, a pozniej wypowiadaj sie z sensemob
  • ~warszawiak
    (2013-06-28 14:26)
    re i2013-06-28 14:07
    PIS podroba
    pocaluj na w d... , jaroslaw plawi sie w gufnie hofmana
  • ~Wiesio13 bicz na PISmatołki
    (2013-06-28 14:07)
    To ferajna Tuska plawi sie w luksusowych apartametach, a ja POdnozek o wielu nickach, zeby robic zatlum nadaje z komorniki PO swiniach?!!! O jej o jej , bo chyta mie atak. Prezes dupalin...
  • ~rozalia
    (2013-06-28 01:22)
    Zaraz... a gdzie mieszkaja dzieci Tuska i Rostowskiego? I skad maja pieniadze na takie apartamenty wielkie?
  • ~POradnik PO-lityczny Wiesia 13 bicza na PISiory
    (2013-06-27 14:05)
    Ciekawe ile Tfusku płaci w Sopocie Od swojego POplecznika dostał darmochę czy od Swojego Rządu Syn psełdo Bąk też od Amber Gold
    Czy od Tatusia Nie wliczając Bogatej Curuni

Może zainteresować Cię też: