Reklama
Reklama
Warszawa
Reklama

Mieszkanie dla seniora - jak je urządzić? Czego unikać jak ognia? Na co warto postawić? [GALERIA]

2 maja 2018, 15:10
Co jeszcze nie powinno się znaleźć w mieszkaniu seniora? Co z kolei okaże się konieczne? Z Agnieszką Cieślą prześledzimy pokój po pokoju.
Co jeszcze nie powinno się znaleźć w mieszkaniu seniora? Co z kolei okaże się konieczne? Z Agnieszką Cieślą prześledzimy pokój po pokoju. / Shutterstock
"Nawał bibelotów, grubych dywanów czy drobnych mebli o wątpliwej funkcjonalności - na to wszystko nie ma miejsca w mieszkaniu dla seniora" – mówi w rozmowie z Dziennik.pl Agnieszka Cieśla, architektka i właścicielka firmy DRC. Razem z mężem zaprojektowała i wyposażyła pierwsze w Polsce wzorcowe mieszkanie dla osób po 65. roku życia.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama
Reklama
Tematy:
mieszkanie design dom osiedle ryneknieruchomości senior pokój mieszkanie dla seniora jak urzadzić wiek
Reklama

Komentarze (16)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów .
 • stary
  2019-02-22 21:58
  Przecież w/g przewodniczącego jesteśmy sprawni do 67 a właściwie do 70 po tym wieku jesteśmy tylko zbędnym obciążeniem budżetu i należy szybko przenieść się do lepszego świata.
  0
  zgłoś
 • traktorek
  2018-05-07 16:37
  Test. Zdjęcie numer dwa przedstawia: A) Szalet publiczny, B) Rzeźnię przemysłową, C) Prosektorium. Odpowiedzi wysyłać do autorki dzieła. W nagrodę można w nim nie zamieszkać.
  0
  zgłoś
 • ajajwaj
  2018-05-06 19:24
  Pani Autorka to kolejny "młody" ciałem i "stary duchem" autorytet. Niech najpierw urządzi mieszkanie swoim rodzicom i niech oni wypowiedzą się np. po 5 latach. To będzie prawdziwy test!
  0
  zgłoś
 • LAS
  2018-05-06 04:29
  Co to za głupie podejście do wieku dojrzałego !!! Przeciętny człowiek w wieku 60+ chce podróżować, bawić się, spotykać się z przyjaciółmi, zdrowo się odżywiać, uprawiać sport, mieć seks częściej niż ci pesymistyczni, przestraszeni młodzi ludzie, którzy widzą swoją przyszłość w czarnych kolorach. Mieszkanie osób 60+ powinno być oazą szczęścia, pełne pamiątek i miłych wspomnień.
  2
  zgłoś
 • NASTOLATEK DO SETKI
  2018-05-03 16:01
  JESTEM OSOBĄ 60+ I DO TEGO INWALIDĄ KARDIOLOGICZNYM, NARZĄDÓW: RUCHU, MOWY, ITD? GDZIE TU KĄCIK NA MAŁE SPA, CZY GABINET REHABILITACYJNY, WIĘC GDZIE UPCHNĄĆ ŁÓŻKO REHABILITACYJNE, ROWER STACJONARNY, MASAŻER I WÓZEK INWALIDZKI?
  0
  zgłoś
 • stary_satyr
  2018-05-03 15:37
  Dno, dno ,dno. Sam jestem 60++ i nie wyobrażam sobie rozstania z meblami mojej młodości i wieku średniego. W ogóle nie trawię tej "nowoczesności" w szarościach i zimnych barwach. Preferuję raczej styl vintage i klasyczny
  1
  pokażukryj odpowiedzi (1)
  zgłoś
 • Emerytka
  2018-05-03 09:49
  Odmawiając starym ich pamiątek i wyposażenia mieszkań z przeszłości i ich tradycji,to możemy porównać do młodzieży której zabroniłoby się teraz "śpiewania" tych dzisiejszych "szlagierów" a nakazałoby się komponować i śpiewać piękne klasyczne piosenki i muzykę?!
  1
  zgłoś
 • md
  2018-05-03 06:57
  Nie dziwię się, że senior na pierwszym zdjęciu ma smutną minę. Sam bym taką miał, gdybym musiał zamieszkać w tym paskudnym nieprzytulnym mieszkaniu wyglądającym jak biuro umeblowane produktami z IKEA.
  0
  zgłoś
 • Senior
  2018-05-02 20:56
  Nie dostrzegam w tym projekcie zalet. Ciekaw jestem, jak ten senior (od razu sprowadzony do jakiejś niepełnosprawności) otworzy te szafki nad łóżkiem i górne szafki kuchenne. Może szczotką do podłogi?! Zero tam przewidziano miejsca na jakąś aktywność, no bo pewnie senior ma tylko jeść, leżeć i się wypróżniać. Drobne fotopamiątki na ścianie, zero książek, seniora nic już nie interesuje, nie ma żadnej pasji. Tak sobie pewnie młodziankowie wyobrażają "estetyczną" starość.
  0
  pokażukryj odpowiedzi (1)
  zgłoś
 • coco
  2018-05-02 15:31
  Szanowna Autorko, bibeloty to zawsze można zebrać i wynieść do piwnicy żadern problem, problemem są obowiązkowe firany i zaslony, które pani domu koniecznie musi mieć, około 70-80-tki zaczyna się polowanie w rodzinie lub wśród znajomych na jelenia, który przyjdzie i nie dość, że umyje okna to jeszcze poskacze po drabinach żeby te cuda udrapować. Nie wspomnę o tym, że niektóre gospodynie jeszcze firany syntetyczne krochmalą i prasują. Druga sprawa to biała adamaszkowa pościel, którą starsze panie krochmalą i prasują (dopóki mają sile, bo potem spychają to na kuzynów) tak jakby kory w sklepach nie było.
  12
  pokażukryj odpowiedzi (4)
  zgłoś
Reklama

Zobacz więcej

Reklama