Reklama
Reklama
Reklama

Najdziwniejsze kościoły świata. Zobacz ZDJĘCIA

Kościół HallgrÃmur, Islandia
Kościół HallgrÃmur, Islandia / Materiały Prasowe
Z daleka nie przypominają budowli sakralnych. Kojarzą się raczej z muzeum, galerią sztuki lub domem jednorodzinnym. Nowoczesne kościoły - bo o nich mowa - zaskakują nie tylko formą, ale także materiałem, z którego zostały wykonane.
Reklama
Reklama
Tematy:
najdziwniejsze koscioly swiata dom najdziwniejsze koscioly swiata ryneknieruchomości kościół
Reklama

Komentarze (5)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów .
 • Naparstek
  2014-04-22 07:15
  Ta pierwsza fotografia - kojarzy mi się z wahadłowcem, który latał wokół planety.
  (Może projektantom chodziło, aby bryłą kościół odrywał się od ziemskich problemów, a zachęcał do tego - co niebiańskie).
  0
  zgłoś
 • Tomek
  2014-04-22 01:52
  W Polsce to mamy architektow tepych ,nawet projektujac lokale mieszkalne nie potrafia zaprojektowac tak mieszkania aby mozna bylo wykorzystac kazdy kawalek np.sciany.Walna drzwi na srodku ,gdzie przy otwarciu ich znowu zabiera nastepne pol sciany ,lub walna dzrwi od WC ,na przeciwko drzwi do salonu itd..Kontakty tak zaprojektuja ze nawet przesuwne dzrzwi nie da sie umiescic.,czyli wszystko do przerobki Bareja okazal sie N I E S M I E R T E L N Y !!!1
  0
  zgłoś
 • Anka
  2014-04-21 23:11
  Niech do Polski przyjadą. Ależ mamy architektów utalentowanych. Większość współcześnie stawianych kościołów wygląda jakby ufo wylądowało na środku osiedla. Oszpecają, nie pasują architektonicznie do otoczenia, wysokie do nieba i niemożliwie drogie do utrzymania ("aktualnie prowadzimy zbiórkę datków na ogrzewanie, na elewację, na nowy dach, na ocieplenie itp itd"). Mnie budują aktualnie duży kościół 20m od okien (!), a były piękne zielone tereny. Potem była jedna kapliczka (za mała), druga (większa, ale też "za mała"), teraz będzie ufo...
  0
  zgłoś
 • kamil
  2014-04-21 20:54
  Kościół HallgrÃmur w Islandii to fascynacja autora serią promów Atlantis, w pozycji: tuż przed startem ;) a do tego co podał Nick powyżej to dodałbym architekturę Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach, wg mnie świetny przykład połączenia Sacrum we współczesnej architekturze polskiej (akceptowalne przez każdego wiernego połączenie współczesnej formy z historycznością w tym lokalną istniejącą zabudową klasztorną)
  0
  zgłoś
 • Nick
  2014-04-21 16:55
  Każdy posiada "swoją wyobraźnię", więc bez żadnych ubocznych intencji !!!
  Wydaje się, że modelem najbardziej odpowiednim dla polskiej formacji (osobowości) jest model przyjęty przy projektowaniu budynku kościoła pw.NMP i Św. Piotra Rybaka, usytuowanego w Gdyni przy ulicy Portowej, w połączeniu z funkcjonalnością "Sacrum" pw. Świętego Mikołaja usytuowanego w Krakowie przy ulicy Kopernika.
  0
  zgłoś
Reklama

Zobacz więcej

Reklama