Indywidualizm na pierwszym planie

Reklama

Jak stworzyć we wnętrzu przytulny azyl, w którym zawsze będziemy czuć się komfortowo? Odpowiedź leży nie tylko w trendach, ale przede wszystkim w indywidualnym podejściu do projektu, który będzie odzwierciedlał nasz styl, sposób patrzenia na świat i otaczającą rzeczywistość.
Ten projekt to przykład realizacji, w której na pierwszy plan wysuwa się indywidualny charakter i zainteresowania właścicieli. Mamy tu pomieszczenia pełne pasji – do sztuki, plakatu i muzyki. Jest niebanalnie, nowocześnie, z duszą. To wnętrza osób podążających przede wszystkim za odrębnością, własnymi upodobaniami i stylem życia – mówi Marta Magnowska, architekt z pracowni KODO Projekty i Realizacje.

Tu gra muzyka

Zainteresowania mieszkańców poznajemy już na wejściu. Naszą uwagę przykuwa bowiem korytarz ze sztukaterią, która stanowi doskonałą bazę dla instrumentów muzycznych. To one grają tu pierwsze skrzypce.

Media
Reklama

Z przedpokoju przechodzimy do salonu. Styl tego pomieszczenia to gratka dla fanów nowoczesności oraz industrialnej surowości przełamanej odpowiednim mariażem barw – niebieskiego, żółcieni i czerwieni. - Kolory te, dzięki odpowiednim tonacjom, tworzą doskonałe trio i punkt centralny całej aranżacji. Ale nie tylko one są tu dyrygentem. Ważna jest także geometria, która znalazła odzwierciedlenie w formie funkcjonalnego regału. Otwarte segmenty przybrały kształt kolorowych kubików. Skojarzenia ze znanym kierunkiem w sztukach plastycznych mile widziane! – mówi architekt KODO.

Geometria oraz wyraziste barwy dobrze czują się w zestawieniu z bielą i naturalnym materiałem. Widać to na przykładzie kuchni, w której kolorowe krzesła i barwne fronty górnych szafek wyróżniają się na tle jasnej zabudowy i drewnianych blatów.

Media

Wzór na oryginalne wnętrze

Niebanalny jest także projekt pozostałych pomieszczeń - sypialni, łazienki oraz wydzielonej toalety. Tu dominują wzory – roślinne motywy na tapecie czy hiszpańskie ornamenty na płytkach ceramicznych.

- W sypialni uwagę przyciąga wzorzysta tapeta z motywem florystycznym. Ciekawym zabiegiem okazało się także przeniesienie jednej z jej barw na przeciwległą ścianę. Stonowany granat ożywiają tkaniny w słonecznej barwie. Plakaty Ryszarda Kai to kropka nad i w tym projekcie – mówi Marta Magnowska.

Media

Dominującym kolorem tego projektu, który pojawia się praktycznie w każdym pomieszczeniu, jest niebieski. Raz dostojny – w formie ciemnego bloku ze sztukaterią, innym razem radosny – w towarzystwie żółcieni czy przydymiony z nutką retro w sypialni. Na uwagę zasługują także tapety. To właśnie różnorodność i bogactwo wzorów sprawiają, że poszczególne wnętrza są tak wyjątkowe i oryginalne – podsumowuje architekt.

Całość tworzy spójną kompozycję, której podstawą jest indywidualizm, nowoczesność i artystyczne wariacje.