Inne
Reklama

Ptaki potrafią swoim świergotem doskonale ukoić nerwy. Dodatkowo są naprawdę pocieszne - śmiesznie skaczą na swoich krótkich nóżkach, puszą się, a małe wróbelki celem odebrania sroce kawałka skórki od chleba nabierają niesamowitej wręcz odwagi. To lepsze niż niejeden serial.

Latem te pożyteczne zwierzęta rzadko potrzebują naszej pomocy przy poszukiwaniu pokarmu, więc postawienie karmnika nie ma wiele wspólnego z dobroczynnością - ta pojawi się zimą. Możesz więc już teraz zaprzyjaźniać się z braćmi mniejszymi, by w miesiącach chłodnych i wietrznych poczuć się jak ptasia mama lub ptasi tata.

Inne

Marka Menu proponuje nowatorski karmnik niewyglądający nawet jak karmnik - to sprytna żyłka, na którą nadziewa się jedzenie. Zakończona jest dwoma obciążnikami, dzięki czemu nie ma obaw, że spadnie pod ciężarem biesiadnika. Cena: 144 zł.

Inne

Nieco bardziej tradycyjny jest Anidar firmy Blomus. To rulon ze stali, do którego ptak wchodzi, by skosztować zostawionych dla niego specjałów. Spodoba się małym ptaszkom, bo uniemożliwi objedzenie przez większe. Dodatkowo jest bardzo atrakcyjnym przedmiotem, który upiększy otoczenie. Cena: 329 zł.

Blomus ma w ofercie także karmnik Nido. Ma kształt tradycyjny - przypomina domek. Jednak jest wykonany ze stali szlachetnej, przez co forma fantastycznie kontrastuje z tworzywem. Ten dokarmiający gadżet spodoba się na pewno twoim pociechom, które bez wątpienia zainteresują się życiem skrzydlatych stworzeń. Cena: 329 zł.

Wszystkie prezentowane ptasie restauracje kupisz w tym sklepie.

Jeżeli decydujesz się na postawienie karmnika, pamiętaj, że przyzwyczajasz ptaki do siebie i niejako je uzależniasz. Nie zapomnij o tym także, gdy spadnie śnieg. Jeżeli masz kota, zastanów się, jak uchronić wróble i sikorki przed niespodziewanym atakiem pręgowanego drapieżnika. Nie chcesz chyba wydłubywać piór spomiędzy kocich pazurów i odkryć w udomowionym mruczku mordercy?
_______________________________________

ZOBACZ TAKŻE:

>>> Czego się nie robi z miłości do psa
>>> Miś, który mówi twoim głosem
>>> Miałem ja miseczkę mleczka...