Wiaderka i grabki, skakanki i gumy do skakania. Magiczne namioty, kolorowe tablice do rzutek i plansze do gier. Barwne i wzorzyste huśtawki oraz komfortowe rowerki. Wszystkie te i inne akcesoria ubarwią i umilą zabawę na świeżym powietrzu, tak ważną dla jego zdrowia. Zainspirują dziecięcą wyobrażnię i rozwój i będą stanowić atrakcyjną alternatywę dla telewizji i komputera. Oto propozycje zabawek i gadżetów idealnych do zabawy na podwórku, w parku czy w ogrodzie.

Aby zachęcić dziecko do wyjścia z domu i zabawy na zewnątrz, warto, aby ogród czy podwórko, gdzie maluch będzie się bawił, było dla niego ciekawym i atrakcyjnym miejscem, dostarczającym inspiracji, wielu wrażeń, a na koniec niezapomnianych wspomnień. Dlatego w nawet najmniejszym ogrodzie, warto wygospodarować trochę miejsca, gdzie dziecko będzie mogło się pobawić.

W prywatnej przestrzeni można rozłożyć namiot, który będzie imitował czarodziejski domek, zamek księżniczki czy warsztat samochodowy.


Najmłodsze dzieci, chętnie grzebią w piasku, czy bawią się na trawie, dlatego wystarczy im piaskownica lub rozłożony na trawie kocyk i trochę zabawek. Dobrą opcją jest też ogrodowa huśtawka, która daje dzieciom dużo frajdy, a zamontowana na zewnątrz sprawia, że huśtając się na niej, dziecko ma szanse na złapanie świeżego powietrza i słońca. W zależności od rodzaju huśtawki, dostosowanej oczywiście do wieku, dziecko rozwija swoje umiejętności motoryczne, nabiera elastyczności ruchów, otrzymuje dodatkowe bodźce.


Nieco już starsze dzieci są bardziej ruchliwe i ciekawe świata. Chętnie lubią same wszystko obejrzeć i wszystkiego zasmakować. Zaczyna je interesować świat przyrody, który bacznie obserwują, zrywają kwiaty oraz łapią motyle i owady. Już przedszkolaki chętnie pomagają dorosłym w codziennych obowiązkach w ogrodzie. Sprawia im to dużo radości, a jednocześnie czują się potrzebni i dumni. Warto zatem wciągać pociechy do prac ogrodowych; do kopania i grabienia grządek, podlewania kwiatów i krzewów czy zbierania owoców. Takie wspólne działania mogą dostarczyć i dzieciom i dorosłym wiele satysfakcji.


Ważne jest również, aby dzieci miały trochę ruchu, a lato sprzyja aktywności fizycznej na świeżym powietrzu. Dziewczynki chętnie wykorzystają w zabawach skakanki, gumy do skakania czy pograją w badmintona, a większość chłopców pogra w „nogę”. Na większe wyprawy poza teren domu, niezastąpiony jest oczywiście rower, rolki czy hulajnoga.


Najstarsi chętnie zagrają w rzutki lub gry planszowe

Te i inne gadżety znaleźć można w internetowym sklepie Kids Town z artykułami wnętrzarskimi i zabawkami dla dzieci. Oferta zawiera artykuły wyposażenia pokoju dziecięcego, mnóstwo gadżetów i zabawek, również do zabaw na świeżym powietrzu.Wszystko jest drewniane, bawełniane - a więc funkcjonalne i bezpieczne - w dobrej jakości i w żywych kolorach. Warto odwiedzić sklep w ramach poszukiwań nie tylko prezentu na Dzień Dziecka.

Wszystkie produkty dostępne na stronie internetowej sklepu