Reklama
Reklama
Warszawa
Reklama

Cztery ściany jak komputer. Takie rzeczy tylko w inteligentnym domu

8 kwietnia 2013, 10:45
Ale możliwe są także sytuacje, w których system po przekręceniu przez nas klucza w zamku, kiedy spieszymy się do pracy, odłączy wszystkie ładowarki i zredukuje temperaturę w pomieszczeniach (podobno jej spadek o 1 stopień daje ponad 6 proc. oszczędności na kosztach ogrzewania.)
Ale możliwe są także sytuacje, w których system po przekręceniu przez nas klucza w zamku, kiedy spieszymy się do pracy, odłączy wszystkie ładowarki i zredukuje temperaturę w pomieszczeniach (podobno jej spadek o 1 stopień daje ponad 6 proc. oszczędności na kosztach ogrzewania.) / Shutterstock
Podgrzanie oblodzonych rynien, zamówienie biletów do kina czy np. wyprowadzenie psa - takie zadania możemy zaplanować automatycznie. I choć elektroniczne instalacje to wciąż w Polsce luksusowe gadżety, to jednak liczba ich zastosowań lawinowo rośnie. Możemy już nie tylko podglądać, czy np. ogrodnik nie buszuje w lodówce.
Reklama
Reklama
Tematy:
inteligentny budynek budynek inteligentny inteligentny dom dom inteligentny nowoczesny dom instalacja elektryczna inteligentne domy
Reklama

Komentarze (5)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów .
 • Kamil
  2014-03-05 19:44
  Aż takich wodotrysków nie potrzebuję chociaż kilka udogodnień poprawiłoby jakość życia. jak na razie skupiam się na własnym mieszkaniu już załatwiłem kredyt w skoku Chmielewskiego i czekam na zdanie kluczy przez spółdzielnię. Mamy fajną wizję na wykończenie.
  0
  zgłoś
 • byly macho juz nie sracho
  2013-04-12 22:51
  Maly domek, na wlasnosc,kawalek ziemi (do 15 arow) ,kobyta dobrego serca i zyc nie umierac.
  0
  zgłoś
 • ada
  2013-04-09 16:14
  fajny dom, mi sie marzy przede wszystkim wlasny, mam nadzieje ze doradca z open mi pomoze we wzieciu kredytu, ten z ruskiej we wroclawiu jest clalkiem do rzeczy, wiec jestem dobrej mysli
  0
  zgłoś
 • Obserwator
  2013-04-08 13:33
  "Co więcej nie ma potrzeby ciągnięcia kilometrów kabli."
  Gratuluję piszącemu znajomości tematu! Właśnie rzecz w tym, że instalacja inteligentnego domu, to KILOMETRY kabli. W ubiegłym roku budowałem część takiej instalacji w domu o powierzchni około 200 metrów kwadratowych. Instalacja pochłonęła około 5 000 metrów (tak, tak! pięć kilometrów!!!) przewodów. "Sama jednostka centralna nie jest większa niż książka.". Prawie-prawda! Tylko, że to nie jest żadna centralna jednostka, a komputer - zazwyczaj na Linuksie, by był stabilniejszy - to koszt około 5 000 zł. Do tego przekaźniki na poszczególne obwody - każdy to wydatek kilkuset złotych. Do tego jeszcze czujniki, zawory, itd. Możliwości sporo, a wydatki... jeszcze większe!
  Tak na marginesie - najbardziej inteligentne w normalnym polskim domu są Gospodynie potrafiące za dwie najniższe krajowe wykarmić przez miesiąc np. czteroosobową rodzinę. to Im należy się prawdziwy szacunek, a nie dla sterty kabli i przekaźników!
  0
  zgłoś
 • maddog
  2013-04-08 11:19
  artykul z dupy.
  0
  zgłoś
Reklama

Zobacz więcej

Reklama