Deweloper podąża za zmieniającym się rynkiem i oferuje głównie lokale małe. W budynku, którego budowa właśnie się rozpoczęła, najwięcej będzie mieszkań 1- i 2-pokojowych o powierzchni powyżej 37 mkw. Tylko 19 mieszkań w obiekcie będzie mieć od 75 do 143 mkw. Wszystkie zostaną oddane w standardzie deweloperskim.

Cena mieszkań w najnowszej ofercie pozwala na ich zakup w ramach programu Rodzina na swoim. Najtańsze lokale oferujemy już od 7257 zł za 1 mkw. – podkreśla Małgorzata Gryc, dyrektor sprzedaży Fadesy. Stawki za droższe penthouse’y nie są już tak atrakcyjne. Metr kwadratowy deweloper wycenił na 13 tys. zł. Średnia cena lokali dostępnych w budynku wynosi jednak 7,9 tys. zł za 1 mkw. Jest to o 200 złotych więcej, niż wynosi limit w programie Rodzina na swoim.

Deweloper współpracuje z kilkoma bankami oferującymi preferencyjne warunki dla klientów zdecydowanych na zakup mieszkań w ramach VI etapu inwestycji. Lokale te zostaną oddane do użytku na przełomie 2011 i 2012 roku. W etapie VI zaplanowano również 11 lokali użytkowych. Jednym z nich jest pomieszczenie zaprojektowane specjalnie pod przedszkole – przewidziane na 60 dzieci, będzie tam też ogródek.

Spośród 1800 mieszkań planowanych docelowo na całym osiedlu blisko 900 zostało już sprzedanych. Obecnie w ofercie Fadesy znajduje się 90 mieszkań gotowych do zamieszkania od zaraz. Do użytku mieszkańców oddano już park centralny z jeziorem i drewnianymi pomostami. Na najbliższe miesiące zaplanowano otwarcie parku leśnego, w skład którego wejdą starodrzew oraz ekologiczna ścieżka dydaktyczna dla dzieci. Tereny zielone Ostoi Wilanów dostępne są tylko i wyłącznie dla mieszkańców osiedla.