Biurowiec stanie na działce przy Bokserskiej na odcinku między Postępu a Konstruktorską. Generalnym wykonawcą będzie firma należąca do tej samej grupy kapitałowej co Kinglet. Projekt budynku, który otrzymał powstał w pracowni Kulczyński Architekt. Obiekt nazwano Rainbow One nie bez przyczyny.

Reklama

Tym, co zwraca uwagę na pierwszy rzut oka, jest wielobarwna elewacja. Na przeszklonej fasadzie pojawią się panele w kolorach: czerwonym, żółtym, zielonym i niebieskim. Biurowiec będzie miał niemal 4 tys. mkw. powierzchni rozmieszczonej na 9 kondygnacjach. W podziemiach budynku zaplanowano garaż podziemny, który pomieści 26 samochodów. Kolejne 11 aut zaparkuje obok budynku.

Wnętrze budynku zostało rozplanowane tak, by każdy z najemców mógł korzystać z oddzielnych drzwi prowadzących z centralnego lobby. Na życzenie najemcy będzie mogła zostać zamontowana klimatyzacja. Na każdym z pieter zaplanowano od 400 do 450 mkw. powierzchni biurowej. Za wynajęcie 1 mkw. powierzchni biurowej Kinglet żąda 16 euro miesięcznie.

Do tego dochodzą opłaty eksploatacyjne w wysokości ok. 4 euro miesięcznie. Deweloper przygotował też możliwość zakupu biurowca w drodze leasingu. Przewidywany termin zakończenia prac budowlanych wyznaczono na grudzień 2009 roku.

Rainbow One to dopiero niewielka przygrywka przed rozpoczęciem innej inwestycji Irlandczyków. Kinglet przygotowuje się do budowy centrum wystawienniczego, trzech hoteli, centrum handlowego i części mieszkalnej w Łomnej w gminie Czosnów przy trasie na Gdańsk. Inwestycja zlokalizowana będzie na działce o powierzchni 168 hektarów.

W tym roku firma zamierza złożyć wniosek o pozwolenie na budowę pierwszej części przedsięwzięcia, którą zlokalizowano najbliżej trasy na Gdańsk. Składać się ona będzie z centrum wystawienniczego o powierzchni 40 tys. mkw. oraz trzech hoteli: trzy-, cztero- i pięciogwiazdkowego liczących łącznie ok. 1,6 tys. pokoi.

Jeśli wszystko pójdzie po myśli inwestora budowa pierwszych budynków powinna rozpocząć się jeszcze w tym roku. Ma być ona gotowa w W dalszej kolejności Kinglet planuje wybudowanie salonów wystawowych, biur a następnie pierwszego i drugiego etapu części mieszkaniowej oraz części handlowej Łączna powierzchnia planowana pod obiekty handlowo-komercyjne wynosi ponad 1 mln mkw.

Deweloper zapowiada też budowę kompleksu rekreacyjnego z krytym basenem, boisk, kortów tenisowych a także ośrodka zdrowia, biblioteki oraz szkoły podstawowej i gimnazjum. Wschodnią część działki przeznaczono na tereny parkowe urozmaicone oczkami wodnymi i ścieżkami rowerowymi. Realizacja całej inwestycji potrwać ma nawet kilkanaście lat.