Właścicielem działki i inwestorem jest Spravia, deweloper, który do 2021 roku działał pod nazwą Budimex Nieruchomości. Wyczekiwana od lat budowa ruszy jeszcze w tym roku. Powstanie Kamienica Przy Kinie. Jak mówi Andrzej Miś, rzecznik dewelopera, inspiracją przy wyborze nazwy było działające po sąsiedzku kultowe kino Rialto.

Reklama
Fot. materiały prasowe

Za projekt architektoniczny odpowiada pracownia LAB-3 Architekci. Robert Broniarz, projektant, zapewnia, że kamienica idealnie wpisze się w charakter jeżyckiej zabudowy. - Bryła budynku ze skośnym dachem ‎stylem będzie nawiązywała do klasyki, choć oczywiście nie zabraknie nowoczesnych elementów – ‎przeszkleń i zdobień fasady. Na elewacji dominować będzie ponadczasowa biel oraz brąz wpadający w ‎odcień wiekowego złota. Pojawią się także elementy cegły – dodaje.

Kamienica Przy Kinie będzie składała się z dwóch budynków. - Część bezpośrednio sąsiadująca z ulicą Dąbrowskiego zostanie przeznaczona na usługi – informuje Joanna Krajewska, kierownik działu sprzedaży. - W drugiej części znajdzie się 149 mieszkań i apartamentów o powierzchni od 35 do 106 metrów kwadratowych. Wszystkie będą miały tarasy, balkony, loggie, a te na parterach – ogródki. Apartamenty świetnie sprawdzą się jako zakup inwestycyjny – dodaje.

Fot. materiały prasowe
Reklama

Zaplanowano także zielony dziedziniec, na którym zostanie zaaranżowana różnorodna ‎roślinność – trawy, krzewy i byliny. Co warte podkreślenia, przesadzone zostaną tam drzewa, które rosną na działce od ‎lat. W trosce o środowisko kamienica będzie wyposażona w panele fotowoltaiczne oraz dodatkowe kotły elektryczne. ‎Otoczenie budynku będzie stanowiło teren biologicznie czynny pokryty zielenią, która znajdzie się także na ‎ścianach i dachach. Aby ułatwić jego nawadnianie, deweloper wybuduje zbiornik retencyjny.

‎Spravia będzie odpowiadała również za wybudowanie kamienicy. Dzięki temu – jak zapewnia firma – jeszcze lepiej będzie można zadbać o jakość i terminowość prac.

Ceny ok. 20 apartamentów oscylują poniżej 10. tys. zł/ m kw. Pozostałe są w nieco wyższych cenach.

***

Jednocześnie deweloper informuje o dniach otwartych 4 i 5 listopada (piątek 10-20 i sobota 10-18) w biurze Spravii przy ul. Dąbrowskiego 56.