Woronicza Qbik nie jest zwykłym projektem mieszkaniowym. Projekt osiedla, który powstał pracowni INVI, znanej w stolicy z opracowania tzw. master planu Miasteczka Wilanów, zakłada, że przy Woronicza powstaną tzw. soft lofty. Od zwykłych loftów odróżniać się będą tym, że nie powstaną w starych fabrycznych halach, ale zostaną zbudowane od podstaw. Jednocześnie stylem mają nawiązywać do apartamentów, które powstają w wyniku adaptacji dawnych fabryk.

Reklama

Architektura Qbik'a to połączenie szkła, betonu i stali. Bardzo ciekawie zapowiada się część inwestycji, w której apartamenty stylizowane będą właśnie na lofty. Około setka lokali w części salonowej będzie wysoka na 5,8 metra. W nowych budynkach tego typu rozwiązań w stolicy nie ma.

Oprócz sof loftów w Qbiku znajdą się także standardowe mieszkania wyposażone w przestronne tarasy lub balkony. Łącznie w budynku znajdzie się blisko 380 mieszkań. Ich powierzchnia wahać się będzie od od 44 do 150 metrów.

Dla chętnych deweloper przewidział kilka pakietów wykończeniowych nazwanych: hard loft, soft loft oraz apartamentowy. Każde z mieszkań posiadać będzie także infrastrukturę przygotowaną do montażu elektronicznego systemu zarządzania lokalem.

W części podziemnej kompleksu znajdzie się dwupoziomowy garaż. Na parterze przewidziano miejsce na punkty handlowe i usługowe. Deweloper planuje, że w budynku znajdzie się restauracja i fitness club. Wewnętrzne patio ma być nietypowo zaaranżowanym ogrodem.

Pomysł na soft lofty nie jest przypadkowy. Woronicza Qbik wyrośnie w przemysłowej części warszawskiego Mokotowa u zbiegu ulic Racjonalizacji i Woronicza. W pobliżu znajdują się zarówno dawne fabryczne zabudowania jak i nowoczesne biurowce. Okolica, na razie, ma industrialny charakter. Niedaleko znajdują się też zajezdnia autobusowa i tramwajowa.Budowa osiedla potrwać ma trzy lata