Wprowadzać można się już do mieszkań wybudowanych w ramach osiedla Hubertus. Deweloper, firma Eco Classic oddała już pierwszy z sześciu etapów swojej największej inwestycji. Kolejne dwa etapy zostaną ukończone wiosną 2009 oraz w marcu 2010 roku.

Reklama

W sumie na 4,5 hektarowej działce przy zbiegu Obrzeżnej i Bokserskiej deweloper ma zamiar postawić osiedle na ok. 1 tys. mieszkań. Kolejne etapy osiedla będą oddawane sukcesywnie. Od strony Obrzeżnej powstanie cztery kwartały zabudowy o wysokości 6 pięter. Od strony dawnej bocznicy kolejowej zbudowane zostaną dwa budynki, których wysokość osiągnie nawet 10 pięter.

Na pierwszy kwartał 2009 roku zakończenie budowy pierwszego etapu planuje też spółka Galeria Park, która przy Obrzeżnej buduje osiedle o tej samej nazwie. Na działce o powierzchni 2,7 hektara pomieścić ma się kolejne 750 mieszkań mieszkań i ponad 900 miejsc garażowych.

Osiedle Galeria Park składać się będzie docelowo z 10 budynków mieszkalnych. W lecie tego roku deweloper osiedla zdecydował się na zmianę architektów. Projekty budynków z I etapu powstały pracowni architektonicznej APA Wojciechowski. Kolejne dwie fazy osiedla zaprojektują architekci z pracowni Kaps. Zakończenie ostatniego etapu budowy planowane jest na przełomie lat 2010-2011.

Również na pierwszy kwartał 2009 roku ukończenie budowy zapowiada białostocki deweloper Rogowski Development. Firma buduje Przy ul. Cybernetyki, nieopodal skrzyżowania z Postępu apartamentowiec z ponad 70 mieszkaniami. W 10-kondygnacyjnym budynku będzie 71 mieszkań o powierzchni od 48 do 302 metrów kwadratowych. Niższe kondygnacje budynku zajmują mieszkania mniejsze, na wyższych znajdują się mieszkania duże, a na ostatniej kondygnacji penthouse'y.

Poczekać natomiast trzeba będzie na mieszkania z innej inwestycji. Hiszpański deweloper Layetana planuje wybudować ponad 850 mieszkań i blisko 1100 miejsc parkingowych na 4 hektarowej działce przy Cybernetyki 7 w pobliżu wymienionych już osiedli. Nowe osiedle nosi nazwę Mozaika a jego budynki wyrosną na wysokość 6 do 7 pieter. W pierwszej fazie powstać mają cztery budynki, w których rozmieszczono 342 lokale.