Na terenie inwestycji budowlańcy pracują obecnie nad konstrukcją ścian szczelinowych. Crown Square liczyć ma 17 tys. mkw. powierzchni ulokowanej na 13. kondygnacjach naziemnych. Pod budynkiem przewidziano też trzy poziomy podziemne, na których znajdzie się 227 miejsc parkingowych.

Reklama

Część budynku Crown Square zaprojektowano tak, by oprócz funkcji biurowej spełniał także funkcję usługowo-handlową. Na parterze budynku znajdą się zatem restauracje, salonik prasowy oraz sklep spożywczy. Ukończenie inwestycji zaplanowano na IV kwartał 2009. Projekt biurowca wykonano w pracowni architektonicznej Ludwika Koniora.

Crown Square to dopiero przygrywka, do tego co zamierza deweloper w przyszłym roku. Pomimo trudności z finansowaniem, na które uskarża się wielu deweloperów, Belgowie nie zwlaniają tempa. Na przyszły rok Ghelamco planuje rozpoczęcie swoich flagowych inwestycji. Na tej liście jest wieża biurowa przy Grzybowskiej oraz kompleks przy Wołowskiej.

Kompleks biurowo-mieszkaniowy, który ma powstać na terenach dawnych zakładów graficznych, niedaleko zbiegu Towarowej i Grzybowskiej będzie największą inwestycją dewelopera. Jako pierwsza ruszyć ma część biurowa składająca się z wieżowca i dwóch niższych budynków. Wysokość wieży ma wynieść 180 metrów do granicy fasady. Na budynku planowany jest również maszt, który podniesie budynek do wysokości 220 metrów.

Prace projektowe nad kompleksem są w stadium znacznego zaawansowania a deweloper przekonuje, że już niebawem, może nawet na przełomie 2008/2009 roku, wystąpi o pozwolenie na budowę. Architekci z pracowni Jaspers Eyers & Partners zaprojektowali w wieży ok. 60 tys. mkw. powierzchni biurowej.

Dwa niższe budynki, obok wieżowca będą mieć powierzchnię po ok. 20 tys. mkw. Deweloper zakłada, że uda mu się wznieść część biurową przed 2012 rokiem. W ramach projektu powstać ma też część mieszkalna. W wieży o wysokości 44 pięter, co daje ok. 180 metrów znaleźć ma się ok. 300 mieszkań. Na dwóch ostatnich piętrach wieżowca ulokowana ma zostać część rekreacyjna, która obejmie m.in. SPA i basen.

Na połowę przyszłego roku Ghelamco zaplanowało też budowę kompleksu biurowego przy ul. Wołoskiej. Powstanie on niemal vis-a-vis biurowców Platinium Business Park wznoszonych przez GTC. Ghelamco ma już decyzje o warunkach zabudowy, a projektanci z Jaspers Eyers & Partners pracują nad ostateczną koncepcją inwestycji. Obecne plany firmy zakładają budowę dwóch, 8-, 9-kondygnacyjnych biurowców o łącznej powierzchni biurowej 35-40 tys. mkw.

Belgijski deweloper jest jednym z potentatów warszawskiego rynku biurowego. Działa na nim już 17 lat. Tylko w tym roku Ghelamco oddało do użytku kompleks Marynarska Business Park na Służewcu. Inwestycja została wybrana najlepszym przedsięwzięciem zrealizowanym w Polsce w 2008 roku. Z kolei przy Domaniewskiej firma jest w zaawansowanym stadium realizacji trzeciej części kompleksu biurowego Trinity Park. Z placu znikają żurawie, a prace koncentrują się na montażu elewacji oraz instalacji wewnętrznych. Biurowiec ma być gotowy w przyszłym roku.