Klonowa Aleja jest jednym z pierwszych pro-ekologicznych osiedli w Polsce realizowanych w sektorze mieszkań popularnych.Kompleks mieszkalny składa się z dziewięciu, czterokondygnacyjnych budynków.

Reklama

Budowa osiedla rozpoczęła się w III kwartale 2007 roku, zamknięto już stan surowy inwestycji, na ukończeniu są też prace elewacyjne. Obecnie trwają prace wykończeniowe na klatkach schodowych oraz w poszczególnych lokalach mieszkalnych, jednocześnie rozpoczęto prace związane z zagospodarowaniem terenów rekreacyjnych i części wspólnych. Mieszkania dostępne są zarówno w ofercie z wykończeniem pod klucz, jak i w standardzie deweloperskim.

Osiedle pomieści 284 mieszkania o powierzchni od 35 do 120 metrów, z których każde będzie wyposażone w taras, balkon lub ogródek. Do dyspozycji mieszkańców będą też windy zapewniające komunikację pomiędzy podziemnymi parkingami a pozostałymi piętrami, schowki do przechowywania rowerów i innych sprzętów, całodobowy monitoring oraz plac zabaw.

Największą innowacją budowlaną projektu Orco na Targówku są kolektory słoneczne zamontowane na dachach budynków w ilości 108 sztuk o łącznej powierzchni 248 mkw.

"Kolektory te pozwolą na znaczne oszczędności energii w skali roku, nawet do 20 procent energii zużywanej na potrzeby ciepłej wody użytkowej. Dzięki kolektorom słonecznym, mieszkańcy Klonowej Alei będą uczestniczyć w faktycznym procesie mniejszej emisji dwutlenku węgla o prawie 80 ton rocznie" - przekonuje deweloper.

Pro-ekologiczny charakter budynków osiedla wynika również z podwyższonej izolacyjności ścian i dachów. W Klonowej Alei zastosowano izolację ścian o grubości 20 cm. Podobnie w przypadku dachów, zdecydowano się na zwiększenie izolacji, co znacznie polepszy charakterystykę energetyczną budynków.

Apartament pokazowy inwestycji Klonowa Aleja można oglądać od poniedziałku do piątku, w godzinach od 11 do 19 oraz w soboty w godzinach od 10 do 15. Ceny mieszkań na osiedlu rozpoczynają się od 7750 złotych za 1 mkw. Stawka ta zawiera wykończenie mieszkania w standardzie Comfort. Termin ukończenia inwestycji przewidziany jest na III kwartał 2009 roku