Budowę apartamentowca na Mokotowie przygotowuje fundusz BBI Development, który nabył grunt pod inwestycje za 3,8 mln złotych. "Negocjujemy ostatnie zapisy umowy z generalnym wykonawcą" - mówi Marcin Mizgalski z BBI Development i dodaje: "Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem budowa powinna wystartować w listopadzie."

Reklama

Budynek o wysokości od 4 do 6 pięter został zlokalizowany na skwerku otoczonym przez starsze bloki, mniej więcej w połowie długości Dolnej na odcinku między Puławską a Jana III Sobieskiego. W pobliżu znajduje się park i ośrodek sportowy Warszawianka.

W pięciopiętrowym gmachu znajdzie się 49 lokali o podwyższonym standardzie i łącznej powierzchni użytkowej mieszkań wynoszącej 4,1 tys. mkw. Powierzchnia lokali wynosić będzie od 34 do 190 mkw. Lokale zostaną wyposażone w balkony, a te największe w tarasy. Na najwyższych piętrach zaplanowalanowane zostały penthouse’y z przeszklonymi tarasami.

Wszystkie mieszkania będą miały wysokość od 2,86 m do 3,03 m. Większość mieszkań będzie miało loggię lub taras, których powierzchnie wahają się od 4,4 – 115 mkw. Do mieszkań położonych na parterze budynku przynależeć będą ogródki z granitową kostką i trawnikiem. Pod budynkiem znajdzie się garaż podziemny, na poziomie garażu zlokalizowano komórki lokatorskie.

Główne wejście znajdzie się od strony ul. Dolnej. Dojazd do garażu zaplanowany został od strony ul. Konduktorskiej, gdzie podgrzewana rampa zjazdowa i zautomatyzowane bramy służyć mają bezpieczeństwu i wygodzie mieszkańców.

Elewacja pokryta będzie ceramicznymi płytkami w kolorze szarości. Na elewacji zaznaczone będą pasy o dwóch odcieniach szarości, zaś wnętrza loggi będą miały okładziny drewnopodobne, nadające ciepła, podobnie jak drewniana stolarka okienna. Balustrady balkonowe będą ażurowe z poręczami wykonanymi z satynowanej stali nierdzewnej.

Obiekt zostanie w części ogrodzony. Na parterze ulokowana zostanie część komercyjna, a pod ziemią znajdzie się miejsce na parking dla mieszkańców.

"Do dyspozycji mieszkańców zostanie oddana przestronna sala klubowa, wyposażona przez inwestora tak, by mieszkańcy mogli spotkać się lub spędzić popołudnie przy stole bilardowym w gronie znajomych. Projektem wnętrz będzie objęta pozostała część klatek schodowych: drzwi rewizyjne, wejściowe do mieszkań będą w naturalnych fornirach drewna egzotycznego. Także windy będą indywidualnie projektowane, chciałem, by to niedocenione w polskiej architekturze pomieszczenie odróżniało się pozytywnie dla mieszkańców" - mówi Krzysztof Matwiejuk, projektant budynku.

Sprzedaż mieszkań w Domu na Dolnej już się rozpoczęła. Za 1 mkw. deweloper żąda od 7,9 do 13,5 tys. złotych. Cena lokalu zależy od usytuowania w budynku i atrakcyjności lokalu. Ze względu na dość gęstą zabudowę w najbliższym sąsiedztwie budynku widok z okien części mieszkań nie będzie atrakcyjny. Budynek ma być gotowy w trzecim kwartale 2010 roku. Nadzór nad inwestycją sprawować będzie partner BBI Development, warszawska spółka Juvenes.