Jako pierwsza ruszyć ma budowa budynku przy ulicy Kazachskiej, sąsiadującego z Kryształem Wilanowa. Początek prac zaplanowano na styczeń. Będzie to budynek mieszkalny w średnim standardzie o łącznej powierzchni około 10,4 tys. mkw. Znajdzie się w nim 150 mieszkań i kilka lokali usługowych.

Reklama

Mieszkania będą zróżnicowane: od jednopokojowych o powierzchni 43 mkw. do czteropokojowych, których powierzchnia przekroczy 140 mkw. Na elewacji budynku pojawią się elmenty wykonane z kamienia naturalnego. Projekt budynku powstaje w pracowni Firma Projektowa „Akcent”. Deweloper zapowiada, że cena metra kwadratowego będzie się kształtować w przedziale 7 – 10,8 tys. złotych. Przewidywane zakończenie inwestycji przypada na trzeci kwartał 2010.

W 2009 roku Spółka Polnord Warszawa-Wilanów I planuje rozpoczęcie trzech kolejnych budynków mieszkalno-usługowych między ulicą Kazachską i Nowoprojektowaną, z których jeden ma już złożony wniosek o pozwolenie na budowę, a pozostałe dwa są na etapie kończenia projektów budowlanych. Będą to budynki w standardzie wyższym średnim i średnim. Zaplanowano w nich ponad 350 mieszkań.

Następne dwa budynki mieszkalno–usługowe między ulicą Kazachską i Nowoprojektowaną - wzdłuż ulicy Płaskowickiej - są również na etapie przygotowywania projektów budowlanych. Rozpoczęcie budowy tych budynków – w których zaplanowano 230 mieszkań - będzie możliwe już w drugiej połowie przyszłego roku. Wbicie pierwszej łopaty, deweloper uzależnia jednak od rozwoju sytuacji na rynku mieszkaniowym.

Wspomniane wyżej budynki stanowią wraz z budowanym od listopada ubiegłego Kryształem Wilanowa, kompleks siedmiu planowanych budynków mieszkaniowych w kwartale ulic Kazachskiej, Płaskowickiej bis i Nowoprojektowanej. W odróxnieniu od swoich młodszych braci Kryształ Wilanowa został pomyślany jako apartamentowiec z wyższej półki. W czterokondygnacyjnym budynku o kształcie czworokąta znajduje się 87 mieszkań o powierzchni od 41 do 168 mkw.

W każdym przewidziano balkon, loggię lub taras. Najwyżej usytuowane apartamenty mają kilkudziesięciometrowe tarasy, do niektórych mieszkań na parterze przypisane zostały, od strony wewnętrznego dziedzińca, ogródki o powierzchni 20 – 40 mkw. Dom ma siedem klatek; w każdej znajdują się ; po 3-4 mieszkania na piętrze. Wszystkie mieszkania mają podwyższoną wysokość – 3,20 m na parterze i 2,80 m na pozostałych kondygnacjach oraz duże, od podłogi do sufitu okna.

Styl budynku ma podkreślić podkreśla elegancka elewacja ze szkła, stali, kamienia naturalnego. Elementami z kamienia naturalnego będą również wykończone hole windowe. W architekturze budynku handlowy parter został wyodrębniony od części mieszkaniowej gzymsem z czarnego granitu z nitką ze stali nierdzewnej.

Na terenie wewnętrznego dziedzińca przewidziano patio a w nim zieleń i plac zabaw dla dzieci. Pod całą działką znajduje sie podziemny parking. Budynek będzie wyposażony w szereg udogodnień dla osób niepełnosprawnych. Projekt architektoniczny powstał w znanej pracowni Hermanowicz Rewski Architekci. Cena metra kwadratowego kształtuje się od 7,6 do 11,6 tys. złotych. Zakończenie budowy inwestycji przewidywane jest na drugi kwartał 2009 roku.

Miasteczko Wilanów powstaje na powierzchni 170 ha. Do Polnordu należy obecnie około 100 ha, w tym 38 ha to ziemia pod drogi. Pozostałe grunty są w użytkowaniu wieczystym 13 innych deweloperów.