W ubiegłym tygodniu firma wybrała generalnego wykonawcę, którym została spółka Unimax. Pierwsze prace mają ruszyć już w listopadzie. Do rozpoczęcia tej inwestycji Ronson przymierzał się już w ubiegłym roku.

Reklama

Proces inwestycyjny przerwał jednak protest sąsiadów. Deweloper nie zrezygnował jednak z przedsięwzięcia i po roku dopiął swego. Z prawomocnym pozwoleniem na budowę zaczął poszukiwanie generalnego wykonawcy. Jego wybór padł na kielecką firmę Unimax, która za swoją pracę otrzyma wynagrodzenie w wysokości 49,1 mln złotych.

Przy Stryjeńskich, Ronson widzi dwa budynki pięciokondygnacyjne z garażem podziemnym oraz z 149 lokalami o powierzchni od 32 do 118 mkw. W niektórych mieszkaniach na ostatnich piętrach przewidziano antresole, dzięki którym można będzie uzyskać pomieszczenia o wysokości nawet 5 metrów.

Każde z mieszkań mają charakteryzować duże, drewniane okna zapewniające dobre nasłonecznienie oraz przestronne balkony lub tarasy. Wewnątrz osiedla zaprojektowano alejki spacerowe oraz plac zabaw dla dzieci. Znajdą się tam również dziedzińce oraz ogródki przynależące do mieszkań na parterze.

Realizacja projektu została podzielona na dwa etapy. Wynagrodzenie za roboty budowlane pierwszego etapu zostało ustalone na kwotę 34,8 mln złotych, a za roboty budowlane drugiego etapu na kwotę 14,3 mln złotych.

Deweloperowi przysługuje jednak prawo do rezygnacji z prac objętych drugim etapem. Rozpoczęcie robót budowlanych przewidziano na listopad tego roku. W tym miesiącu powinna się też rozpocząć sprzedaż lokali. Zakończenie I etapu zaplanowano styczeń 2010, a drugiego, o ile deweloper z niego nie zrezygnuje, na maj 2010 roku.

Kolejny projekt, który Ronson realizuje na Ursynowie to osiedle Gemini składające się z trzech budynków, które pomieszczą 329 mieszkań. Stanie ono nieopodal skrzyżowania Alei KEN i ul. Ghandi na miejscu dotychczasowego parkingu. Deweloper ma już pozwolenie na budowę i wybrał generalnego wykonawcę, którym została firma Hochtief.

Również to osiedle będzie realizowane dwuetapowo. W pierwszym etapie powstanie jeden budynek o XI kondygnacjach nadziemnych i II kondygnacjach garaży podziemnych. W budynku przewidziane są 152 mieszkania. W drugim etapie powstaną kolejne dwa budynki o XI i VIII kondygnacjach naziemnych i II kondygnacjach garażu podziemnego wspólnego dla dwóch projektowanych budynków. W drugim etapie łącznie powstanie 177 mieszkań.