GTC i Unibail Rodamco mają po połowę udziałów w najpopularniejszej stołecznej galerii handlowej. Jeśli dojedzie do transakcji galeria w całości będzie w rękach Unibail Rodamco.

"Transakcja zostanie zawarta tylko w przypadku, gdy osiągnięta cena sprzedaży będzie atrakcyjna dla GTC" - poinformował w komunikacie prasowym Eli Alroy, przewodniczący rady nadzorczej Globe Trade Centre.

W poprzednich latach, GTC sprzedało kilka obiektów ze swojego portfela: m.in. Mokotów Business Park, 50 procent udziałów w Galerii Kazimierz czy budynek biurowy America House w Bukareszcie.

Galeria Mokotów o powierzchni ok. 60 tys. mkw. została wybudowana w dwóch fazach. Pierwszą o powierzchni 48 tys. mkw. oddano w 2000 roku. Kolejna o powierzchni 11 tys. mkw. była gotowa w 2002 roku. Najemcami centrum są m.in. sklepy takich marek jak: Carrefour, Marks & Spencer, Peek & Cloppenburg, KappAhl, Cubus, Go Sport, Mango, Galeria Centrum, Royal Collection, Euro RTV AGD, i Duka.

Właścicielem obiektu jest spółka Rodamco CH1, w której po połowie udziałów mają GTC i Unibail Rodamco. Ta ostatnia jest również zarządcą centrum handlowego Złote Tarasy.