Inwestycja Hiszpanów położona będzie na działce pomiędzy ulicami Ożarowską i Żeromskiego. Od strony Ożarowskiej, vis a vis osiedla zlokalizowane jest centrum logistyczne Ożarów Business Center, które składa się z czterech hal magazynowych o łącznej powierzchni 36 tys. mkw. Kilkaset metrów na północ od osiedla przebiega trasa Warszawa-Poznań. W podobnej odległości, tyko w kierunku południowym, przebiegać ma autostrada A2.

Reklama

Osiedle Walencja składać się będzie w sumie z zespołu 10 budynków, które realizowane będą w trzech etapach. Powierzchnia użytkowa wszystkich mieszkań wyniesie ponad 30 tys. mkw. W pierwszym etapie deweloper przewiduje realizację trzech budynków: dwóch trzykondygnacyjnych oraz jednego czterokondygnacyjnego. Znajdzie się w nich w sumie ok. 170 lokali.

Pierwszy etap będzie oddany w standardzie developerskim tzn. bez białego montażu, bez wykończenia, natomiast w następnych etapach częśc mieszkań będzie wykańczanych pod klucz.Na ostatnich kondygnacjach znajdą się mieszkania z antresolami, których wysokość wyniesie 5,8 metra.

Na terenie osiedla przewidziane są lokale handlowe oraz przedszkole z placem zabaw. W każdym budynku będą znajdować się windy oraz garaże podziemne, miejsca parkingowe zajmą też część działki. W parterach budynków przewidziano lokale usługowe.

W bliskim otoczeniu osiedla znajdują się: szkoły, przedszkola, Kościół Rzymsko-Katolicki, Urząd Gminy, Posterunek Policji, Przychodnia Rejonowa, apteki, urzędy pocztowe oraz basen. Projekt osiedla powstał na deskach kreślarskich pracowni MA.GI.SA. Consulting.

Generalnym wykonawcą prac budowlanych w pierwszym etapie inwestycji została firma Mostostal Warszawa , która zainkasuje za swoją pracę 21,43 mln złotych. Kolejne fazy budowy będą realizowane w miarę postępu sprzedaży mieszkań. Za mkw. deweloper żąda od 6,4 do 6,7 tys. złotych. Według danych firmy Walencja Development zarezerwowanych dopiero 10 lokali. Czas realizacji inwestycji ma wynieść 2-3 lata.

Osiedle Walencja to kolejna duża inwestycja w Ożarowie. Wcześniej spółka MT Development rozpoczęła budowę osiedla Ożarów City, które zajmie działkę o powierzchni 13 ha przy ulicy Parkowej w okolicach centrum miasta.W pierwszym etapie przedsięwzięcia powstać ma dwanaście budynków, które pomieszczą 260 mieszkań oraz 33 domy jednorodzinne wolnostojące i w zabudowie bliźniaczej.

Niedawno ze swoją inwestycją Lazurowe Ustronie w Kręczkach Kaputach pod Ożarowem ruszył JW Construction. Budowa pierwszego etapu osiedla ruszyła w czerwcu. W pierwszej fazie powstanie 11 budynków, które pomieszczą 376 mieszkań. W sumie, na działce o powierzchni 50 hektarów ma powstać nawet 3 tys. mieszkań.