Działka, na której Sjaelso planuje swoją inwestycję zlokalizowana jest w północno-wschodnim narożniku skrzyżowania Domaniewskiej i Postępu. Na przeciwko, po drugiej stronie Domaniewskiej znajdują się biurowce EMPark Mokotów Business Park. W sąsiedztwie powstaje też kompleks Platinum Business Park wznoszony przez GTC oraz Park Postępu, który buduje kielecki deweloper Echo Investment.

Na działce Duńczyków trwają właśnie prace wyburzeniowe. Wcześniej stały tam budynki magazynowe i gastronomiczne. Niedawno Sjaelso rozstrzygnęło konkurs na pracownię architektoniczną, która zaprojektuje biurowce. Zwycięzcą została duńska pracownia Schmidt Hammer Lassen (SHL). Pracownia jest znana w Europie z realizacji wielu nowoczesnych projektów architektonicznych, głównie w Skandynawii, w tym m.in. tzw. Czarnej Perły czyli siedziby banku Nykredit w Kopenhadze.

Projekt biurowy na Służewcu przewiduje wybudowanie na terenie zlokalizowanym przy ul. Domaniewskiej 46 czterech biurowców połączonych pomostami pozwalającymi na szybką i łatwą komunikację. Najniższy z budynków będzie miał 7 kondygnacji, dwa budynki wzniosą się na 12 pięter. Kompleks Sjaelso będzie dominował nad wszystkimi nowymi biurowcami wzniesionymi do tej pory na terenie Służewca przemysłowego.

Jego 15-piętrowa część będzie górowała nad okolicą jako najwyższy budynek w tej części Mokotowa. Biurowce będą przykuwać wzrok kaskadową bryłą oraz dużymi oknami pozwalającymi na dobre doświetlenie pomieszczeń. Ciekawostką będą tarasy pełne zieleni, które znajdą się na każdym poziomie.

Na parterze kompleksu znajdą swoje miejsce sklepy, kawiarnie i restauracje. Będą z nich korzystali zarówno pracownicy firm mających swoje siedziby w budynkach jak również pracownicy i goście innych budynków biurowych, znajdujących się w okolicy. Atutem inwestycji ma być połączenie powierzchni podziemnych parkingów odpowiadających poszczególnym biurowcom. Deweloper nie ujawnia na razie harmonogramu prac. Sjaelso dysponuje warunkami zabudowy i najprawdopodobniej w najbliższych miesiącach wystąpi o pozwolenie na budowę.