Inne
Reklama

Budowę apartamentowca na Mokotowie przygotowuje fundusz BBI Development, który nabył grunt pod inwestycje za 3,8 mln złotych.

"Mamy już pozwolenie na budowę i czekamy na uprawomocnienie się dokumentu" - mówi Marcin Mizgalski z BBI Development i dodaje: "Jesteśmy też w trakcie wyboru firmy, której zlecimy budowę obiektu.

Budynek lokalizowany będzie na skwerku otoczonym przez starsze bloki, mniej więcej w połowie długości Dolnej na odcinku między Puławską a Jana III Sobieskiego. W pobliżu znajduje się park i ośrodek sportowy Warszawianka.

W pięciopiętrowym gmachu znajdzie się 46 lokali o podwyższonym standardzie i łącznej powierzchni użytkowej mieszkań wynoszącej 4,1 tys. mkw. Lokale zostaną wyposażone w balkony, a te największe w tarasy.

W przyziemiu budynku znajdzie się część komercyjna. Oko przykuwać będą duże okna i szklane balustrady balkonów. Pojawią się też elementy ze stali i kamienia. Obiekt zostanie w części ogrodzony. Na parterze ulokowana zostanie część komercyjna, a pod ziemią znajdzie się miejsce na parking dla mieszkańców.

Deweloper szacuje, że inwestycja pochłonie, bez wydatku na ziemię, prawie 24,5 mln złotych. Część mieszkań w inwestycji jest już zarezerwowana. W ofercie dostępne są lokale w cenie od ponad 7 do 16 tys. złotych za mkw.

Cena lokalu zależy od usytuowania w budynku i atrakcyjności lokalu. Ze względu na dość gęstą zabudowę w najbliższym sąsiedztwie budynku widok z okien części mieszkań nie będzie atrakcyjny. Według szacunków firmy budowa obiektu ma się zakończyć pod koniec przyszłego roku.

Fundusz planuje też realizację budynków mieszkalnych przy ul. Bocheńskiej, również na Mokotowie. Na działce o powierzchni 1,4 hektara ma powstać gmach o powierzchni 8 tys. mkw. Deweloper czeka obecnie na wydanie decyzji o warunkach zabudowy. Planowana inwestycja ma pochłonąć ok. 60 mln złotych, a według wstępnego harmonogramu, pierwsi mieszkańcy będą się mogli wprowadzić w połowie 2011 roku.

Oprócz inwestycji na Mokotowie BBI Development szykuje też budowę apartamentowca z wyższej półki przy Kopernika. W apartamentowcu znajdzie się 38 luksusowych mieszkań rozmieszczonych na czterech piętrach. Ceny tych najdroższych będą jednymi z większych w stolicy.

Najtańsze mieszkania nie będą sprzedawane taniej niż 30 tys. zł za metr. Zanim rozpocznie się budowa firma musi uporać się z procedurami administracyjnymi. Wstępne szacunki zakładają, że budowa wraz z zakupem gruntu pochłonie niemal 70 mln złotych. Budynek ma być gotowy w 2010 roku.