Wznoszenie stołecznego apartamentowca blokował inny deweloper, który buduje na sąsiedniej działce. Mimo że Restaura otrzymała pozwolenie na budowę już przed rokiem i zapewniła sobie generalnego wykonawcę, wciąż nie mogła na działce postawić nic poza ogrodzeniem.

Oprotestowanie decyzji spowodowało, że zamiast maszyn na pustym placu parkowały samochody. Dopiero wiosną tego roku udało się firmom dojść do porozumienia, co odblokowało budowę ośmiokondygnacyjnego gmachu ze 109 luksusowymi apartamentami.

Apartamentowiec stanie obok Rezydencji Warecka. Inwestor zapowiada, że projekt będzie nawiązywał do kamienic, które powstawały przed wojną w centrum Warszawy.

Pod ziemią znajdą się dwa poziomy parkingów z miejscami na 128 samochodów. Na parterze zaplanowano punkty usługowe i ekskluzywne butiki. Budynek będzie miał wewnętrzny dziedziniec, który w dzień będzie ogólnodostępny, a na noc zamykany.

Od pierwszego piętra wzwyż zaplanowano ponad sto mieszkań o powierzchni od 50 do 166 mkw. Większość z nich będzie miała balkony, a lokale od czwartego piętra w górę przestronne tarasy i loggie.

Największe znajdą się na ostatnich piętrach budynku, skąd roztaczał się będzie widok na okolicę. To wszystko będzie jednak kosztować. Ceny mieszkań nie będą niższe niż 20 tys. złotych za metr. W związku z opóźnieniem związanym z rozpoczęciem budowy termin oddania apartamentowca przesunięto z końca tego roku na grudzień 2010.

Restaura planuje na ten rok jeszcze dwie inwestycje w Śródmieściu. Rozpoczęcie prac renowacyjnych Villi Struvego przy Pięknej 44a planowane jest na sierpień tego roku, zakończenie - około siedmiu miesięcy później.

W czerwcu ma się natomiast rozpocząć się sprzedaż lokali w kamienicy przy Pięknej 44, którą Restaura także zamierza odnowić.

Reklama