Inne
Reklama

Inwestycja, którą zlokalizowano ok. 30 kilometrów na południowy wschód od Warszawy nazywać się będzie Sobienie Królewskie Golf & Country Club. Deweloper, który wywodzi się ze Spółdzielni Mieszkaniowej Włodarzewska znany był dotychczas z oferty o charakterze popularnym. Jego inwestycje zlokalizowane były głównie przy Parku Szczęśliwickim, na Kabatach i na Ursynowie.

Jesienią spółka informowała, że planuje budowę ekonomicznego Osiedla Sportowa w Brwinowie. Najnowsza propozycja skierowana jest do klienta z najwyższej półki. Mimo, że deweloper nie ujawnia jeszcze cen to raczej nie należy się spodziewać, że Sobienie Królewskie Golf & Country Club będzie propozycją tanią.

W inwestycji znajdzie się ponad 80 domów jednorodzinnych typu bungalow o powierzchni 217 i 258 mkw. Mają one spełnić wymogi zarówno domów letniskowych, jak i miejsc całorocznego wypoczynku.

Dodatkowo spółka zamierza wybudować 190 apartamentów o powierzchni od 50 mkw. Na trenie kompleksu ma powstać pełna infrastruktura. Deweloper zapewnia, że zadba między innymi o budowę wewnętrznych ulic. Przedstawiciele Włodarzewskiej nie ukrywają, że poza osobami, które cenią sobie życie z dala od miejskiego zgiełku, liczą również na inwestorów.

"Kompleks Sobienie Królewskie Golf & Country Club, dzięki połączeniu funkcji mieszkaniowych w postaci komfortowych domów z rekreacyjnymi takimi jak gra w golfa, tenisa, jazda konna i ośrodkiem SPA oraz hotelem i lotniskiem może się okazać prawdziwym rarytasem dla inwestorów" - twierdzą przedstawiciele spółki, którzy przewidują, że pierwsze prace budowlane powinny rozpocząć się jeszcze latem tego roku.

To, co ma wyróżnić inwestycję w Sobieniach od innych osiedli domów jednorodzinnych budowanych pod Warszawą, to zaplanowane w okolicy pole golfowe o podwyższonej skali trudności, zaprojektowane przez angielską pracownię Ford Golf Design. Znajdzie się ono w sąsiedztwie czynnego już lądowiska dla samolotów turystycznych.

Dodatkowym atutem ma być zaplanowany w XIX- wiecznym pałacyku w Sobieniach Szlacheckich ośrodek SPA i odnowy biologicznej. W stylowych wnętrzach zabiegom pielęgnacyjnym będą mogli oddawać się mieszkańcy i goście wypoczywający w kompleksie. Hotel z ponad 180 miejscami noclegowymi stanowił będzie uzupełnienie inwestycji.

Projekt inwestycji przygotowany został przez pracownię architektoniczną SDA Szcześniak–Denier Architekci. Całość ma być utrzymana w stylu rustykalnym z elementami mającymi kojarzyć się z wiejskim budownictwem z wysp brytyjskich. Domek pokazowy osiedla Sobienie Królewskie będzie można oglądać od maja bieżącego roku. Całość ma być gotowa za dwa lata. Sprzedaż ma ruszyć wiosną, wtedy też będą znane ceny.