Nowe osiedle zlokalizowane zostanie na działce o powierzchni ok. 21 hektarów. Teren wykupiony przez Eko Park leży na wysokości ul. Karczunkowskiej dochodzącej do Puławskiej. W odległości ok. 800 m na wschód przebiega linia kolejowa.

Na gruncie przeznaczonym pod zabudowę stoją pozostałości dawnego dworu. Działka porośnięta jest w części starodrzewiem, a w jej północnej części znajdują się niewielkie oczka wodne. Od południa nowe domy odgradzać będzie rów melioracyjny.

Deweloper jest w dość komfortowej sytuacji ponieważ obszar ten objęty jest planem miejscowym. Oznacza to, że firma nie musi ubiegać się o warunki zabudowy. Jedyną formalnością, której musi dopełnić jest uzyskanie pozwolenia na budowę. Przygotowaniem dokumentacji i projektu zajmuje się architekt Halina Kozłecka.

Do końca III kwartału tego roku wniosek o pozwolenie na budowę I etapu ma być gotowy. Eko Park planuje podzielić teren na kilka części. Będą się one nazywały ogród polski, japoński, francuski i angielski. Każda część ma mieć własny charakter zabudowy.

Teren osiedla ma zostać ogrodzony. W północnej części działki przewidziano sferę rekreacyjno-wypoczynkowo-rozrywkową. Plany zagospodarowania całości są jeszcze we wstępnym stadium opracowania.

Dużo więcej można powiedzieć o pierwszym etapie inwestycji, przy projektowaniu którego wykorzystano motywy angielskiego ogrodu. Wniosek o pozwolenie na budowę zostanie złożony najprawdopodobniej w III kwartale, a pierwsze prace mają się rozpocząć pod koniec 2008 roku.

Pierwszy etap obejmował będzie budowę ok. 80 jednostek mieszkalnych. Obok wolno stojących domów jednorodzinnych pojawią się bliźniaki i niewielkie bloki wielorodzinne. Planowana powierzchnia domów waha się od 220 do 250 mkw.

Każdy dom będzie posiadał garaż. Szeregowce będą o kilkadziesiąt metrów mniejsze. Przypisane zostaną do nich garaże i piwnice. Bloki wielorodzinne będą mieć dwa piętra oraz kondygnację podziemną zaplanowaną jako parking. Mieszkania będą miały powierzchnię od 70 do 120 mkw.

Budowa pierwszej fazy potrwa ok. 18 miesięcy. Deweloper nie chce na razie zdradzać cen. Będą one znane najprawdopodobniej jesienią, gdy inwestycja trafi do sprzedaży.