Deweloperem inwestycji jest duński potentat nieruchomościowy firma Sjaelso. Nowe mieszkania staną na ponad 3 hektarowej działce, obok planowanego przebiegu Al. Rzeczypospolitej, która ma połączyć ruchliwą ul. Sobieskiego z Trasą Mostu Południowego.

Reklama

W budynkach, zaprojektowanych przez architektów z Pracowni Architektury i Urbanistyki FBT oraz niderlandzkiego biura Architema, znajdzie się ponad 600 mieszkań o łącznej powierzchni użytkowej 45 tys. mkw. Do dyspozycji mieszkańców przeznaczono ponad 800 miejsc parkingowych.

Ostatnie piętra inwestycji przewidziano na luksusowe apartamenty typu penthouse z dużymi tarasami i balkonami. Powierzchnia penthousów dochodzi do 128 mkw. W pozostałej części budynków znajdą się mieszkania o zróżnicowanych metrażach.

Najwięcej jest lokali w przedziale od 50 do 85 mkw. Cena metra zaczyna się od 8,5 tys. zł. Ze względu na skalę budowę podzielono na dwa etapy. W pierwszym powstanie około 300 lokali. Druga faza ruszy w miarę postępów w sprzedaży pierwszej części inwestycji. Ukończenie prac nad pierwszym etapem inwestycji zaplanowano na koniec 2009 r.