Sjaelsoe Poland, firma należąca do Sjaelsoe Gruppen, największego duńskiego dewelopera, w połowie kwietnia rozpocznie budowę osiedla Scandinavian House w pobliżu Miasteczka Wilanów.

Reklama

Nowe mieszkania staną na 3,3 hektarowej działce, obok planowanego przebiegu Al. Rzeczypospolitej, która ma połączyć ruchliwą ul. Sobieskiego z Trasa Mostu Południowego.

Duńczycy dysponują już prawomocnym pozwoleniem na budowę. W ubiegłym tygodniu na terenie inwestycji ruszyło też biuro sprzedaży, w którym można będzie obejrzeć apartamenty pokazowe.

Nowe osiedle będzie jednym z większych w Wilanowie. W dwóch kwartałach zwartej zabudowy znajdzie się ok. 600 mieszkań. Ze względu na skalę budowę podzielono na dwa etapy. W pierwszym powstanie około 300 lokali. Druga faza ruszy w miarę postępów w sprzedaży pierwszej części inwestycji.

Wśród lokali z pierwszej fazy dominują mieszkania o powierzchni od 56 do 78 mkw. Największe będą mieć powierzchnię przekraczającą 120 mkw. Do części mieszkań przypisano obszerne tarasy, niektóre o powierzchni nawet 75 mkw. Reszta klientów może liczyć na balkony.

"Chcemy, aby nasze mieszkania wyróżniały się wysokim standardem wykończenia i funkcjonalnością" - zapewnia Jan Christensen, przedstawiciel dewelopera.

Charakterystyczne dla Scandinavian House będą białe elewacje urozmaicone elementami z drewna. Uwagę zwracają też duże okna i szklane balustrady. Pomiędzy budynkami zaplanowano dziedzińce. Między blokami przebiegać będą piesze alejki.

Deweloper deklaruje, że zadba także o zieleń i elementy małej architektury. Miejsca parkingowe znajdą się w podziemnym garażu. Architektura osiedla wyróżnia się prostym, wręcz ascetycznym stylem urozmaiconym umiejętnie dobranymi detalami. Projekt powstał w pracowniach Tomasza Tomaszewskiego FBT - Pracownia Architektury i Urbanistyki oraz niderlandzkiej Architema.

Aby zamieszkać w Scandinavian House należy się przygotować na wydatek rzędu co najmniej 8,5 tys. za mkw. Taka jest bowiem cena minimalna wyznaczona przez dewelopera.

Firma kusi jednak systemem płatności. Pierwsza rata to 5 procent wartości mieszkania, w trakcie budowy trzeba będzie dopłacić kolejne 25 proc., a pozostałe 75 przy odbiorze. Z pełna płatnością można więc poczekać do końca 2009 r. kiedy to zaplanowano ukończenie prac nad pierwszym etapem inwestycji.