Wszystko wskazuje na to, że północno zachodnia część warszawskiego Ursynowa wkrótce zmieni się w wielki plac budowy. Rejon ten może w ciągu najbliższych kilku lat upodobnić się do okolic ulic Marynarskiej i Domaniewskiej.

Reklama

Deweloperzy planują tam budowę olbrzymich parków biznesowych z biurami, centrami kongresowymi i magazynami. Właśnie w tej okolicy, przy niewielkiej uliczce Łączyny, do nowej inwestycji przymierza się Europejski Fundusz Hipoteczny.

Na zakupionej w marcu działce o powierzchni prawie 5 tys. mkw. zamierza zbudować czterogwiazdkowy hotel. Obiekt stanie nieopodal istniejącego już centrum biurowego Platan Business Park przy Poleczki.

Nieco na zachód, również przy Poleczki, swoje centrum biznesowe chce wybudować austriackie UBM. Na 14 hektarowej działce między Poleczki a Hołubcową powstanie kompleks biurowo-konferencyjny Poleczki Business Park o powierzchni ok. 200 tys, mkw.

Również przy Poleczki, na gruncie Politechniki ma zostać zrekonstruowany budynek dawnego Supersamu, który zniknął w ubiegłym roku z działki przy Puławskiej 2. Atrakcyjności tym terenom doda z pewnością rozpoczęta budowa trasy N-S, która połączy południowa obwodnicę Warszawy z Trasą Mostu Północnego.

Dynamicznie rozwijająca się okolica przyciąga nowe inwestycje, a deweloperzy są w stanie zapłacić grube pieniądze za kawałek ziemi pod swoje projekty. Za działkę przy Łączyny wraz z warunkami zabudowy EFH zapłacił 10 mln złotych.

Budowa hotelu pochłonie kolejne 45-50 mln złotych. W myśl maksymy: czas to pieniądz, fundusz nie chce długo zwlekać z rozpoczęciem realizacji inwestycji. Mimo że projekt jest jeszcze w fazie opracowywania, początek robót zaplanowany jest na sierpień tego roku.

Koncepcję architektoniczną hotelu opracowuje Pracownia Robert Drzazga, Andrzej Błażewicz, Piotr Wyrobek.

Hotel będzie budynkiem o wysokości ok. 13 metrów. Jego powierzchnia wyniesie 13,5 tys. mkw. Znajdzie się w nim od 160 do 180 pokoi oraz powierzchnie usługowe.

Równolegle do prac projektowych trwają rozmowy z firmą, która zajmie się generalnym wykonawstwem budowy. Europejski Fundusz Hipoteczny rozmawia też z potencjalnym operatorem hotelu. Na razie nie zdradza jego nazwy. Wiadomo jednak, że będzie on mógł rozpocząć zarządzanie nowym obiektem od jesieni 2010 roku.

Reklama