W tym celu Expomedia podpisało umowę z Fortis Lease Polska, która zakłada, że centrum zostanie powiększone o dodatkowe 4 tys. mkw. powierzchni. Dzięki temu całkowita powierzchnia wystawiennicza Expo zwiększy się do 14 tys. mkw.

Reklama

Porozumienie między firmami zakłada, że Fortis przejmie od Expomedia za 2,4 mln euro działkę o powierzchni 7,8 tys. mkw., na której stanąć ma nowa hala. W 2005 roku za ten grunt Expomedia zapłaciło 1,5 mln euro. Następnie rozpocząć się ma budowa.

A do tej coraz bliżej. Do ratusza na Woli wpłynął niedawno wniosek w sprawie usunięcia drzew i krzewów w związku z planowaną budową hali wystawowej. O dokładnym terminie rozpoczęcia inwestycji Warszawskie Centrum EXPO XXI na razie milczy.

Wiadomo jednak, że całkowity koszt budowy nowej hali szacowany jest na 8 mln euro. Następnie warszawska spółka córka Expomedia - Warsaw International Expocentre będzie wynajmować wybudowany obiekt przez 15 lat.

Roczny czynsz opiewał będzie na ok. 600 tys. euro. Po zakończeniu tego okresu Expomedia będzie mogło odkupić halę za 3,9 mln euro.

Warszawskie Centrum EXPO XXI jest jednym z najnowocześniejszych kompleksów wystawienniczo - konferencyjnych w Polsce. Powierzchnia wystawiennicza zajmuje 10 tys. mkw.