BRE.Locum to spółka deweloperska BRE Banku znana w stolicy między innymi z osiedla Trzy Korony powstającego na granicy Bemowa i Woli. Trzy Korony to projekt z tzw. segmentu popularnego. Ceny mieszkań wahają się tam w granicach od 7,3 do 8,3 tys. złotych za metr. Bankowy deweloper przymierza się teraz do inwestycji skierowanej do bardziej zamożnego klienta.

Reklama

Najnowsze osiedle ma powstać na Bielanach blisko granicy Żoliborza. Projekt przewiduje, że wewnątrz blokowiska położonego pomiędzy ulicami Kochanowskiego i Broniewskiego wyrosną cztery apartamentowce. Najwyższy będzie miał 8 pięter, pozostałe po cztery. Staną na działce, na której funkcjonowała niegdyś szkoła.

Na terenie znajduje się sporo zieleni. Rosną tam drzewa iglaste, klony i jarzęby. Deweloper deklaruje, że dużą część zachowa.

"Zieleń ma być jednym z atutów naszej inwestycji. Część drzew trzeba będzie wyciąć, ale większość zostanie zachowana. Niektóre drzewa przesadzimy" - deklaruje Dorota Kos, zastępca dyrektora oddziału ds. marketingu i sprzedaży BRE.Locum.

Budynki zostały zaprojektowane przez renomowaną warszawską pracownię JEMS Architekci. Mieszkania wyróżniać się będą bardzo dużymi oknami. Bloki mają prostą formę, a duże prostokątne okna w ciemnych ramach nadają im lekkiego i eleganckiego wyglądu.

Wewnątrz osiedla projektanci zaplanowali duży, dostępny tylko dla mieszkańców, zielony dziedziniec. Przewidziano również plac zabaw dla dzieci. Miejsca parkingowe ukryte zostały pod ziemią, dzięki czemu z terenu osiedla wyeliminowany został ruch samochodowy.

W blokach znajdzie się łącznie 175 apartamentów. Powierzchnia najmniejszych wyniesie 39,5 metra, największe będą miały po 134,3 metrów. Do każdego mieszkania przewidziano miejsce parkingowe. Lokale położone na parterze będą miały ogródki, pozostałe wyposażone zostaną w loggie. Do części apartamentów na najwyższych kondygnacjach przylegać będą tarasy. Całe osiedle będzie ogrodzone. Deweloper nie przewiduje żadnych powierzchni handlowych.

Oferta nie będzie należała do najtańszych. "Liczymy na klientów ceniących dobrą architekturę, poszukujących mieszkań o podwyższonym standardzie. W tej chwili trwa ostateczna wycena, jednak już teraz można powiedzieć, że cena metra będzie oscylować w granicach 10-13 tys. złotych" - mówi Dorota Kos.

Deweloper otrzymał już pozwolenie na budowę. W tej chwili trwa wybieranie generalnego wykonawcy inwestycji. Po jego wyłonieniu zostaną ustalone ostateczne ceny oraz data rozpoczęcia sprzedaży i prac budowlanych.