Apartamentowiec otoczony będzie zwartą zabudową ulicy Marszałkowskiej i Pięknej. "To idealna lokalizacja dla osób ceniących miejskie życie. Budynek położony będzie w samym sercu miasta, a jednocześnie oddzielony od zgiełku ruchliwej Marszałkowskiej dzięki okolicznym kamienicom" - zachwala położenie Eliza Wachowiec, członek zarządu Magnus Group.

Reklama

Z drugiej jednak strony nie da się ukryć, że podwórko na którym stanie nie należy do najpiękniejszych. Obecnie parkują na nim samochody okolicznych mieszkańców, a elewacje budynków nie są najświeższe. Jednak deweloper zapowiada, że szykuje atrakcyjne zmiany.

"Pracujemy nad koncepcją zagospodarowania dziedzińca. Myślimy o odświeżeniu elewacji otaczających nasz apartamentowiec budynków. Jednym z pomysłów jest też przykrycie ślepej ściany kamienicy w której mieści się teatr Krystyny Jandy zielonym bluszczem. Dzięki temu powstanie bardzo ładny zakątek" - zapewnia Eliza Wachowiec.

Apartamentowiec będzie liczył sześć pięter. Jego elewacja utrzymana zostanie w jasnych barwach, mają się na niej pojawić także drewniane elementy. Balustrady balkonów będą szklane. Teren przed budynkiem inwestor zamierza zagospodarować zielenią. Na parterze przewidziano reprezentacyjny hol z recepcją.

Projekt powstał w pracowni Pro Arte. Zakłada, że w budynku znajdzie się 41, przestronnych apartamentów. Ich powierzchnia waha się od 73 do 104 mkw. Do każdego przypisane jest jedno miejsce parkingowe w dwupoziomowym, podziemnym garażu. Znajdą się w nim również komórki lokatorskie. Ponieważ działka jest niewielka garaż zostanie wyposażony w windę.

Wjazd do budynku przewidziano przez bramę od strony ulicy Pięknej. Mieszkania nie będą należały do najtańszych. Ich cena waha się od 15 do 21,5 tys. złotych za metr. Mieszkania będą oddawane do użytku w tzw. standardzie deweloperskim.

Firma wybrała już generalnego wykonawcę. Została nią firma Besta Przedsiębiorstwo Budowlane. Termin zakończenia budowy planowany jest na przełom roku 2009 i 2010.