Woronicza Qbik to tzw. soft lofty. Czym różnią się od prawdziwych loftów? Mieszkania nie powstaną w starych fabrycznych halach, ale zostaną zbudowane od podstaw. Jednocześnie stylem mają nawiązywać do apartamentów, które powstają w wyniku adaptacji dawnych fabryk. – "Nasza oferta skierowana jest do osób, które cenią niekonwencjonalne projekty i rozwiązania" – zaznacza Matylda King, szef działu mieszkaniowego Ghelamco Residential i dodaje – "Zachowujemy stylistykę charakterystyczną dla typowych loftów. Jednak dzięki budowaniu inwestycji od podstaw mieszkania będę tańsze w utrzymaniu i zdecydowanie bardziej energooszczędne."

Reklama

Woronicza Qbik wyrośnie w przemysłowej części warszawskiego Mokotowa u zbiegu ulic Racjonalizacji i Woronicza. W pobliżu znajdują się zarówno dawne fabryczne zabudowania jak i nowoczesne biurowce. Okolica, na razie, ma industrialny charakter. Niedaleko znajdują się też zajezdnia autobusowa i tramwajowa.

Architektura Qbik'a to nowoczesne połączenie szkła, betonu i stali. Projekt powstał pracowni INVI, znanej w stolicy z opracowania tzw. master planu Miasteczka Wilanów. Najciekawiej zapowiadają się apartamenty stylizowane właśnie na lofty. Około setka lokali w części salonowej będzie wysoka na 5,8 metra. W nowych budynkach tego typu rozwiązań w stolicy nie ma.

Oprócz sof loftów w Qbiku znajdą się także standardowe mieszkania wyposażone w przestronne tarasy lub balkony. Łącznie w budynku znajdzie się blisko 380 mieszkań. Ich powierzchnia waha się od od 44 do 200 metrów. Dla chętnych deweloper przewidział kilka pakietów wykończeniowych nazwanych: hard loft, soft loft oraz apartamentowy. Każde z mieszkań posiadać będzie także infrastrukturę przygotowaną do montażu tzw .„inteligentnego systemu”.

Pod budynkiem znajdzie się dwupoziomowy garaż. Na parterze przewidziano miejsce na punkty handlowe i usługowe. Deweloper planuje, że w budynku znajdzie się restauracja i fitness club. Wewnętrzne patio ma być nietypowo zaaranżowanym ogrodem. Rozpoczęcie budowy planowane jest na III kwartał 2008 roku.