Kamienice w stolicy w prywatne ręce. Ratusz szykuje ustawę

| Aktualizacja:

W Warszawie toczy się około ośmiu tysięcy postępowań związanych z dekretem Bieruta. Stołeczny ratusz, w którym władzę dzierży Hanna Gronkiewicz-Waltz, przygotowuje założenia do ustawy reprywatyzacyjnej. To ma być ratunek dla budżetu miasta.

wróć do artykułu
  • ~wacek
    (2012-08-10 07:35)
    "Stołeczny ratusz, w którym władzę dzierży Hanna Gronkiewicz-Waltz,-Żydówa"

    Wasze ulice, nasze kamienice...
  • ~WAW
    (2012-08-10 07:42)
    SZKODA ZE LECH KACZYNSKI NIE KIWNAL W TEJ SPRAWIE NAWET PALCEM JAK BYL PREZYDENTEM WARSZAWY. NO ALE PRZECIEZ ON NIC NIE ROBIL, BO PREZYDENTURA POLSKI BYLA JEGO CELEM OD SAMEGO POCZATKU...
  • ~ocalony
    (2012-08-10 07:48)
    PO co komentarz?

    Geszefciarze kradną w świetle prawa równie stworzonego dla "Polaków" jak io prawo podpisane przez Bieruta było ustanowione przez Polaków dla Polski.

    Polska była sowiecka, ateraz jest w rŁkach geszefciarzy. taki komentarz. Okupant zmienił szyld z okmunisty na geszefciarza. dalej ci sami rujnują. O ile tamten system uniemożliwiał wywożenie z Polski Sowieci pilnowali ba było na ich terenietak dziosiaj wywożą zyski lub równowartość do swojej POjczyzny czyli kraju geszeftów.
  • ~QueSeraSera
    (2012-08-10 09:20)
    "Cała Polska buduje stolicę" - to już było. Teraz całą Polska płaci na stolicę. A będzie jeszcze bulić za odszkodowania... dla stolicy
  • ~swiss made
    (2012-08-10 11:09)
    niech olbrzymie plugi wreszcie zaoraja to gniazdo szerszeni
  • ~celina
    (2012-08-10 11:56)
    warszawiacy ukradli 300 zabytkowych kamienic w nysie i postawili je u siebie oddajcie je rowniez
  • ~marcelek
    (2012-08-10 11:58)
    chory kraj i dziki! Dekret Bieruta został wydany w legalnym państwie, legalnie i nic nikomu sie nie należy, ale pewnie kościół k. macza w tym swoje brudne łapy.
  • ~;p
    (2012-08-10 12:03)
    Chcieliście Tuska!? To teraz płaćcie i płaczcie!
  • ~pa-pa
    (2012-08-10 14:30)
    Zobaczcie jak rozkradają nasz kraj!!! jak można na to spokojnie patrzeć i mówić mamy doś Kaczyńskich, PiSu, Polski.Nasi dziadowie przelewali krew za naszą ojczyznę, a my teraz POzwalamy obcym go niszczyć. Jeszcze trochę a nawet wspomnienia nie będzie że... to była Polska, już Tusk się o to POstara . Młodych ,zdolnych na obczyznę za chlebem, głupcom POzwolić ukraść grosz na alkoholi narkotyki, a resztę wykończyć odbierając emerytury, i PO sprawie!!!
  • ~sas
    (2012-08-10 14:34)
    do WAW - co głupiemu PO rozumie jak go nie ma...Polską rządzą : Niemcy, Żydzi i Ruskie- zawdzięczamy to ... wyborcom Tuska , czyli zdrajcom i głupcom!!!
  • ~ARKADIUSZ.
    (2012-08-18 20:42)
    Chcieliście HGW PO i SLD bo przecież to bufetowej koalicjant to ich macie bardzo wam tak dobrze i powiem tak "Dlaczego jesteś biedny boś głupi dlaczego głupi boś biedny". A na koniec polecam wszystkim książkę Wojciecha Sumlińskiego pt."Z MOCY BEZPRAWIA".
  • ~przechera
    (2012-08-25 10:07)
    A za co i komu Polska ciagle ma placic odszkodowania?To jest chore.Szubrawcy przejeli Rzad Pl i w zacmieniu z pazernosci rozszarpuja to co zostalo.To jest obZydLiwe.Wy sprzedawczyki Polski obyscie nigdy nie zaznali spokoju.
  • ~!!!
    (2012-09-01 02:41)
    KOR (Komitet Obrony Robotników) No i obronili, polskich roboli. Już nie muszą robotnicy pracować i wstydzić się za nienależne przywileje. . Bo i zresztą gdzie mają harować? Na szczęście już nie ma tych stoczni, hut, kopalń, spółdzielni, PGRów...Mamy za to wzbudzającą podziw i uznanie w całej Europie III Rzeczpospolitą (już nie Ludową na szczęście). Już 32 lata minęło! Niektórym obrońcom nawet pejsy już wyłysiały. Te lata ofiarnej pracy nad Polską muszą dać plony i najwyższy już czas dokończyć żniwa.
  • ~kary
    (2012-09-08 12:47)
    Najbardziej przykre jest to, że tak mało zachowało się do dziś oryginalnych kamienic przedwojennych. Straty wojenne,ale i powojenne (podczas budowania socjalistycznej stolicy na początku lat 50tych zniszczono bezkarnie ogrom nieźle zachowanych przepięknych kamienic, bo system twierdził, że to był "burżuazyjny" styl) to nieodwracalne straty. Polecam film dokumentalny z 2000 roku pt: "Pamiętam Ciebie Warszawo sprzed laty" (TVP).